Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2013, 12:45

autor: luckie

Pierwsze grafiki koncepcyjne z gry Syberia III

Benoit Sokal zaprezentował dwa pierwsze rysunki koncepcyjne z Syberii III. Choć do premiery gry jeszcze daleko, twórcy pamiętają o fanach, stęsknionych wieści o losach trzeciej części przygód Kate Walker.

Na kontynuację znakomitych przygodówek Syberia i Syberia II będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Na szczęście wciąż jesteśmy zapewniani, że Syberia III rzeczywiście jest w przygotowaniu. Firma Microids pod wodzą prawdziwej legendy branży gier przygodowych i ojca Syberii, Benoita Sokala, zaprezentowało pierwsze rysunki koncepcyjne z nowej odsłony cyklu.

Rysunek koncepcyjny z gry Syberia III autorstwa Benoita Sokala #1 - Pierwsze grafiki koncepcyjne z gry Syberia III - wiadomość - 2013-01-31
Rysunek koncepcyjny z gry Syberia III autorstwa Benoita Sokala #1
Rysunek koncepcyjny z gry Syberia III autorstwa Benoita Sokala #2 - Pierwsze grafiki koncepcyjne z gry Syberia III - wiadomość - 2013-01-31
Rysunek koncepcyjny z gry Syberia III autorstwa Benoita Sokala #2
Pierwsze grafiki koncepcyjne z gry Syberia III - ilustracja #3

Benoit Sokal to belgijski rysownik, zajmujący się tworzeniem komiksów oraz grafiki do gier przygodowych. Największy sukces osiągnął pracując w firmie Microids, przyczyniając się do powstania takich tytułów jak Amerzone, czy dwie części Syberii. Po odłączeniu się od Microids założył własne studio, White Birds Productions, z którym zaprojektował m.in. Sinking Island i Nikopol: Secrets of the Immortals. Niedawno powrócił do Microids, gdzie zajął się tworzeniem Syberii III.

Sokal ponownie udowadnia, że nadal jest w znakomitej formie, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Ponadto twórcy podzielili się z fanami krótkim cytatem, pochodzącym najwyraźniej ze scenariusza Syberii III.

When Nic Quentin arrives at the clinic, Kate Walker would have vanished… Once more.

Gdy Nic Quentin przybywa do kliniki, Kate Walker już tam nie ma… zniknęła po raz kolejny.

Dopiero niedawno, po kilku latach od pierwszych zapowiedzi, prace nad Syberią III ruszyły pełną parą. Finalny produkt ujrzy światło dzienne dopiero w 2014 lub 2015 roku. Gra ukaże się na PC oraz na konsole stacjonarne, choć nie sprecyzowano, czy chodzi o Xboksa 360 i PlayStation 3, czy może o ich następców. Miejmy nadzieję, że projekt nie napotka większych przeszkód, a gdy Kate Walker w końcu powróci, pokaże innym przygodówkom, gdzie ich miejsce.