Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2009, 08:30

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Pecetowa wersja Battlefield 1943 dopiero w przyszłym roku

Kolejny oczekiwany przez graczy tytuł zaliczy opóźnienie i zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Tym razem chodzi o wersję pecetową Battlefielda 1943 nad którą pracuje szwedzkie DICE.

Kolejny oczekiwany przez graczy tytuł zaliczy opóźnienie i zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Tym razem chodzi o wersję pecetową Battlefielda 1943, nad którą pracuje szwedzkie studio DICE.

Pecetowa wersja Battlefield 1943 dopiero w przyszłym roku - ilustracja #1

Battlefield 1943 zadebiutował na konsolach w lipcu tego roku i zebrał bardzo pozytywne recenzje. Początkowo posiadacze komputerów osobistych mieli dostać tę produkcję we wrześniu, jednak wczoraj, w wywiadzie dla serwisu G4tv.com, producent tego tytułu, Gordon Van Dyke, ujawnił, że wersja PC zaliczy spore opóźnienie i dostępna będzie dopiero na początku 2010 roku.

Głównym powodem takiej decyzji studia DICE jest fakt, że wykorzystywany przez nich silnik (Frostbite) został opracowany przede wszystkim z myślą o konsolach i dostosowanie go do wymagań pecetów zajmuje pracownikom studia sporo czasu. Dodatkowo wersja PC otrzyma unikalne wyzwania oraz kilka innowacji względem konsolowej odsłony Battlefield 1943. Chodzi między innymi o większy limit graczy (maksymalnie 32 na jednej mapie), współpracę z bibliotekami DirectX9 i 10, wsparcie dla innych kontrolerów, jak na przykład dżojstik do sterowania samolotem, komunikacja głosowa czy system serwerów rankingowych. Jak zaznaczył Van Dyke, była to ciężka decyzja dla studia, jednak ilość zmian powinna wynagrodzić graczom oczekiwanie na ten tytuł.

O tym, że jednak warto poczekać na tę grę świadczyć mogą jednak wieści dopływające z obozu Electronic Arts. Krótko po premierze wersji konsolowych, Battlefield 1943 stał się jedną z najpopularniejszych gier dostępnych w usługach Xbox Live i PlayStation Network. Zebrał również bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród graczy, jak i branżowych serwisów. Nasze wrażenia z rozgrywki możecie przeczytać w tym miejscu, warto również zapoznać się z filmem z cyklu gramy! Przygotowanym przez redakcję tvgry.pl.