Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2008, 14:16

autor: Animol

PC Gaming Alliance daje klapsa LucasArts

Randy Stude, prezes PC Gaming Alliance, dosłownie „zjechał” LucasArts za to, że Star Wars: The Force Unleashed – najszybciej sprzedająca się gra tego wydawcy i wielki hit ostatnich tygodni - nie zostaje wypuszczona w wersji na komputery osobiste.

Randy Stude, prezes PC Gaming Alliance, dosłownie „zjechał” LucasArts za to, że Star Wars: The Force Unleashednajszybciej sprzedająca się gra tego wydawcy i wielki hit ostatnich tygodni - nie zostaje wypuszczona w wersji na komputery osobiste.

Część z Was pewnie zastanawia się teraz, „co to w ogóle jest to PC Gaming Alliance”? Otóż PCGA jest organizacją non-profit, ukierunkowaną na rozwój i promowanie elektronicznej rozgrywki (a konkretnie gier) na platformie PC. W jej skład wchodzą czołowi gracze rynku IT, m.in. AMD, Intel, Dell, Microsoft czy Nvidia, a także Activision, Epic Games i wielu innych.

PC Gaming Alliance daje klapsa LucasArts - ilustracja #1

W wywiadzie dla serwisu VideoGamer, Randy Stude powiedział dość dosadnie, co myśli o stanowisku LucasArts w kwestii Star Wars: The Force Unleashed, czyli nie wypuszczaniu gry na pecety ze względu na zbyt duże zróżnicowanie mocy sprzętu wśród graczy (informowaliśmy Was już o tej wypowiedzi w maju tego roku). Według niego, taka wypowiedź świadczy o „niedokształceniu”: „W przeciągu ostatnich kilku lat sprzedano przynajmniej 100 milionów komputerów, które mają możliwości Xboksa 360 albo nawet większe. Twierdzenie, że nie istnieje wystarczająca liczba potencjalnych graczy i przeniesienie gry na PC zainteresuje tylko wąską grupę entuzjastów, jest niedorzeczne.” Dodał, że LucasArts robi bardzo dobre pozycje na konsole Wii, X360 i PS3, nie widzi zatem powodu, aby nie mogło podobnie działać na rynku PC.

Oberwało się jednak jakości gier, jakie zostają wypuszczane właśnie na tę platformę: „LucasArts od dawna nie zrobił dobrej gry na PC. To moja opinia [...] ale uważam, że ostatnim dobrym tytułem był prawdopodobnie Jedi Knight 2 [2002 rok, przyp. red.] i nawet ostatnie jego gry strategiczne nie są zbyt dobre.”

PC Gaming Alliance daje klapsa LucasArts - ilustracja #2

Jak widać, nie tylko gracze sfrustrowani są sytuacją związaną z The Force Unleashed i nie ma się co z resztą dziwić. Tłumaczenia zaprezentowane w maju przez producenta gry przywołują wspomnienia o wymówkach stosowanych we wczesnych klasach podstawówki i – w zapewne nie tylko mojej opinii – są wręcz śmieszne. Czy LucasArts jakoś wreszcie zareaguje? Nie wiadomo, ale jeśli tak – na pewno damy Wam o tym znać.

Star Wars: The Force Unleashed cieszy graczy na wszystkich głównych platformach konsolowych od września tego roku. Więcej informacji znajdziecie w naszej Encyklopedii.