Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2016, 11:07

autor: Hed

Overwatch wróci 9 lutego – kolejna beta wprowadzi sporo nowości

Blizzard ogłosił, że beta Overwatch powróci 9 lutego i przyniesie sporo nowinek. Wybrani gracze będą mogli przetestować system progresu, dwie nowe mapy, dodatkowy tryb rozgrywki i inne elementy. Zapisy są standardowo przyjmowane na stronie Battle.net.

Overwatch, czyli strzelanka, która spróbuje zdetronizować Team Fortress 2, powróci niedługo w zamkniętej becie. Blizzard działa według planu ze stycznia i zamierza wpuścić amerykańskich i europejskich graczy ponownie do gry 9 lutego tego roku. Mówimy naturalnie o graniu na pecetach, bo wersje konsolowe, które też zostaną wydane w czerwcu, jak na razie nie doczekały się podobnych wydarzeń. Graczom z PlayStation 4 oraz Xboksem One pozostaje czekać aż pecetowi koledzy i koleżanki przetestują dla nich rozgrywkę.

Beta Overwatch powróci 9 lutego. - Overwatch wróci 9 lutego – kolejna beta wprowadzi sporo nowości - wiadomość - 2016-02-04
Beta Overwatch powróci 9 lutego.

Osoby, które miały dostęp do wcześniejszych testów będą mogły kontynuować zabawę bez żadnych ceregieli. Pozostałym graczom pozostaje wyrazić chęć udziału w becie na stronie Battle.net i liczyć na szczęście. Drugą opcją jest zakup gry, bo jak się dowiedzieliśmy parę miesięcy temu, nie będzie ona funkcjonowała w systemie free to play, lecz otrzyma standardową cenę (chociaż mikrotransakcji w niej ponoć nie zabraknie). Nasza porównywarka cenowa poinformowała mnie, że strzelanka sieciowa Blizzarda to wydatek rzędu 205 złotych.

  1. Zapisy na betę Overwatch

Co nowego w becie?

Najważniejsze jest to, że firma znana z Warcrafta, StarCrafta i Diablo – złotej trójcy świetnych pecetowo-konsolowych marek – szykuje nowe atrakcje. Jak czytamy w oficjalnej wiadomości, beta startująca 9 lutego przyniesie następujący zestaw nowinek:

  1. system progresu,
  2. dwie mapy,
  3. dodatkowy tryb rozgrywki,
  4. zmiany w zakresie zrównoważenia siły bohaterów,
  5. a także liczne usprawnienia w rozgrywkach prywatnych.
Blizzard wprowadzi m. in. opcję gier z botami. - Overwatch wróci 9 lutego – kolejna beta wprowadzi sporo nowości - wiadomość - 2016-02-04
Blizzard wprowadzi m. in. opcję gier z botami.

Ten ostatni element wiąże się z opcją, która wnosi nową nadzieję na komfortowe granie w Overwatch dla najbardziej introwertycznej lub mizantropicznej części społeczności. Prawdopodobnie będzie się dało prowadzić mecze tylko przy udziale sztucznej inteligencji (tzw. botów), dzięki czemu nie będziemy narażeni na „sztuczną inteligencję” pozostałej części ludzkości. Wcześniej w grze występowała podobna opcja, ale była ona jeszcze bardzo niedopracowana – gracze narzekali między innymi na zbyt wysoki poziom trudności nawet przy „łatwych” ustawieniach umiejętności „sztucznych” oponentów.

Overwatch – data premiery i dotychczasowe bety

Gra została zapowiedziana 2014 roku na imprezie BlizzCon i od razu wzbudziła spore zainteresowanie. Początkowo nie było jasne kiedy i jak Blizzard zamierza ją wydać – spekulowało się, że będzie ona korzystała z modelu free to play. Wskazywały na to sukces innego „darmowego” hitu firmy, czyli karcianki Hearthstone, a także ogólna tendencja panująca na rynku strzelanek sieciowych. Deweloper zdecydował się jednak na inne podejście – zapowiedział, że gra zostanie wydana w czerwcu 2016 roku na pecetach, Xboksie One i PlayStation 4 w klasycznym modelu z jednorazową opłatą (jeśli nie liczyć opcjonalnych mikropłatności).

Overwatch to pierwsza zupełnie nowa marka Blizzarda od bardzo dawna. W odróżnieniu od innego świeżego tytułu firmy Heroes of the Storm, wprowadza ona nowe uniwersum i postacie. Od strony rozgrywki to także prawdziwe wyzwanie dla legendarnej firmy, bo tym razem otrzymamy coś na kształt wspomnianego Team Fortress 2 – drużynową strzelankę sieciową z komiksową oprawą. Jak przystało na Blizzarda, grę ma sprzedać dopieszczona rozgrywka, ciekawe tło fabularne oraz naturalnie unikatowi bohaterowie, wyposażeni w nietypowe umiejętności i ataki. Testy Overwatch ruszyły jesienią 2015 roku i w grudniu zostały chwilo zawieszone, bo twórcy potrzebowali czasu na przeanalizowanie dotychczasowych rezultatów oraz opinii graczy.

  1. Oficjalna strona Overwatch