Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2010, 10:10

autor: Rock Alone

Otwarta beta nowej gry twórców Savage już w tym tygodniu

Wielu fanów trzeciej części Warcrafta niewątpliwie pamięta bardzo popularny tryb rozgrywki wieloosobowej – tower defense. Już niedługo bo 31 marca, gra oparta na tym pomyśle - Heroes of Newerth - wejdzie w fazę otwartej bety.

Wielu fanów trzeciej części Warcrafta niewątpliwie pamięta bardzo popularny tryb rozgrywki wieloosobowej – tower defense. Już niedługo bo 31 marca, gra oparta na tym pomyśle - Heroes of Newerth - wejdzie w fazę otwartej bety.

Otwarta beta nowej gry twórców Savage już w tym tygodniu - ilustracja #1

 

Deweloperzy z S2 Games (znani z obu części Savage) wyszli ze słusznego założenia, że wartościowy pomysł wart jest kontynuacji, za którą zabrali się na naprawdę sporą skalę. Heroes of Newerth oddaje bowiem do dyspozycji graczy kilkudziesięciu bohaterów, mnóstwo map wraz z edytorem do tworzenia kolejnych oraz system zestawiania przeciwników. Ten ostatni bazuje na poziomie umiejętności, który do minimum ogranicza starcia zaawansowanych graczy z początkującymi. Wszystko to zostało obudowane sprawnym mechanizmem śledzenia statystyk oraz nieodłącznym w takich przypadkach systemem rankingów.

Otwarta beta nowej gry twórców Savage już w tym tygodniu - ilustracja #2

Heroes of Newerth jest produkcją przez swoich zwolenników określaną mianem niezwykle „grywalnej”. Chociaż wymaga na starcie odrobinę wysiłku w celu zapoznania się z metodami sterowania i możliwościami wszystkich mechanizmów rozgrywki. Nie inaczej zresztą było w przypadku sławnego trybu tower defense, który zresztą do dzisiaj, nie bez powodu, cieszy się dużą popularnością.

Gra od kilku miesięcy znajdowała się w fazie zamkniętej bety chociaż słowo „zamknięta” można tu traktować z przymrużeniem oka. Uzyskanie dostępu nie było bowiem specjalnym problemem. Jednak wszystkich, którzy z różnych powodów nie mieli okazji zapoznać się jeszcze z tytułem, a mieliby na to ochotę, odsyłam przede wszystkim na stronę oficjalną produkcji. Trudno przegapić zegar, odliczający tam czas do rozpoczęcia otwartej bety i rejestracji nowych graczy. Druga rzecz, którą warto zobaczyć to zwiastun prezentujący rozgrywkę, o którym pisaliśmy tutaj.

Otwarta beta nowej gry twórców Savage już w tym tygodniu - ilustracja #3

Zgodnie z zapowiedziami S2 Games opublikowanymi miesiąc temu za pośrednictwem serwisu Twitter, premiery gry należy spodziewać się już w kwietniu. Otwarta beta zdaje się potwierdzać gotowość produktu do wejścia na rynek.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.