Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2024, 17:57

Ognisty jaszczur z Gothic Remake naprawdę przypomina smoka. Zobacz nową grafikę

Twórcy Gothic Remake zaprezentowali nową grafikę koncepcyjną. Przedstawia ona ognistego jaszczura, która znacznie bardziej przypomina „smoka” niż ten z pierwowzoru.

Źródło fot. THQ Nordic / gothic.fandom.com.
i

Czekający na Gothic Remake fani serii martwili się, że studio Alkimia Interactive i firma THQ Nordic zapomniały o nich w styczniu 2024 roku. Można powiedzieć, iż deweloper oraz wydawca wzięli sobie te obawy do serca, gdyż opublikowali dziś nową grafikę koncepcyjną. Tym razem na tapet wzięto ognistego jaszczura czy – jak nazwał to stworzenia ork-niewolnik z Wolnej Kopalni – „smoka”. Artworkowi możecie przyjrzeć się poniżej.

Ognisty jaszczur z Gothic Remake.Źródło: THQ Nordic.

Trzeba przyznać, że ognisty jaszczur z powyższej grafiki znacznie bardziej przypomina smoka niż ten z pierwszego Gothica (patrz screen poniżej). Co ciekawe, wygląd tego gada zmieniał się na przestrzeni kolejnych odsłon serii niemal w takim samym stopniu jak krwiopijcy. W „jedynce” był on żółto-brązowy i miał długi czerwony grzebień na grzbiecie. W „dwójce” cały był czerwony i wyraźnie pokryty łuskami. W „trójce” zaś łuski zmieniły kolor na zielony, a grzebień stał się krótszy.

Ognisty jaszczur z Gothica (po lewej), Gothica II (po środku) i Gothica III (po prawej).Źródło: THQ Nordic / gothic.fandom.com.

W pierwszym Gothicu ogniste jaszczury należy uznać za endgame’owych przeciwników. Wprawdzie natrafiamy na nie już w czwartym rozdziale, eksplorując tereny wokół wieży Xardasa, lecz walka z nimi na tym etapie może być dość trudna (chyba że pokonamy je z dystansu, nie narażając się na ich ogniste ataki).

„Smoki” lepiej zostawić sobie na rozdział piąty, w którym i tak musimy na nie zapolować, by zdobyć język jednego z nich, potrzebny wspomnianemu wyżej orkowi-niewolnikowi do stworzenia topora Ulu-Mulu. Powie nam on, że owe gady żyją zarówno „w domu Tarroka” – tak ma na imię ten zielonoskóry – jak i „na piasku, przy morzu”.

Ognisty jaszczur jest już dziewiątym potworem z Gothic Remake, którego artwork zobaczyliśmy (poprzednie to: wąż błotny, szkielet mag, harpia, kretoszczur, goblin, krwiopijca, pełzacz i ścierwojad). Jednocześnie jest to druga z czterech bestii, które musimy upolować, chcąc zdobyć Ulu-Mulu. Idąc tym tropem, można pokusić się o przypuszczenie, że jako następne zaprezentowane zostaną troll i cieniostwór.

Gothic Remake zmierza na PC, PS5 i XSX/S. Gra ma trafić na rynek w 2024 roku.

  1. 41 pytań o Gothic Remake

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej