Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2023, 20:05

Ciekawi Cię wygląd orków w Gothic Remake? Poniekąd znamy go już od dawna

THQ Nordic nie spieszy się z ujawnieniem grafiki koncepcyjnej orka z Gothic Remake. Niemniej odświeżony wizerunek zielonoskórych został poniekąd zaprezentowany już kilka miesięcy temu.

Źródło fot. THQ Nordic / Gothic Wiki.
i

W komentarzach pod wiadomością, w której informowaliśmy Was o wizerunku harpii z Gothic Remake, sporo osób zastanawiało się, jak będą wyglądać orkowie. Jestem przekonany, że za jakiś czas THQ Nordic przedstawi grafikę koncepcyjną „zielonoskórych”, jednak pragnę przypomnieć, iż poniekąd już wiemy, jak będą się oni prezentować.

Ich wizerunek został ujawniony w sierpniu 2022 roku podczas THQ Nordic Digital Showcase. Na pokazie zademonstrowano klimatyczny, krótki trailer Gothic Remake, na którym mogliśmy przyjrzeć się Starej Kopalni. Jak z pewnością pamiętacie z oryginału, pracowało w niej kilku orków niewolników. Ich odświeżone wersje da się dostrzec na zwiastunie.

Sylwetki orków są mało wyraźne. Ponadto można się spodziewać, że w pełnej wersji gry zielonoskórzy będą wyglądali nieco inaczej – nie zapominając, iż spotkamy kilka ich rodzajów (wojowników, szamanów, ożywieńców etc.). Niemniej, jeśli chcecie choć częściowo zaspokoić ciekawość, rzućcie okiem na poniższą grafikę (dla poprawy widoczności odrobinę ją rozjaśniłem).

Ciekawi Cię wygląd orków w Gothic Remake? Poniekąd znamy go już od dawna - ilustracja #1
Źródło: THQ Nordic.

Kadr powyżej pochodzi z 0:33 poniższego trailera. Jest to najlepsze ujęcie orka, jakie można w nim wyłapać, choć nie jedyne. Pozostałe zobaczycie, przewijając wideo do 1:11 oraz 1:21.

Dla kontekstu poniżej zamieszczam grafikę odpoczywającego orka niewolnika z oryginału. Mimo jego siedzącej pozycji, w oczy rzuca się różnica w gabarytach – zielonoskóry ze zwiastuna jest znacznie większy i bardziej umięśniony (można wręcz rzec, że przypomina Hulka z filmów Marvela).

Ciekawi Cię wygląd orków w Gothic Remake? Poniekąd znamy go już od dawna - ilustracja #2
Źródło: THQ Nordic / Gothic Wiki.

Warto dodać, że na początku powyższego trailera widzimy również chrząszcza. THQ Nordic zaprezentowało już więc niejako siedem istot z Gothic Remake. Pozostałe to pełzacz, krwiopijca, gobliny, kretoszczur oraz harpia.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej