Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2011, 13:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Odświeżony Metal Gear Solid: Peace Walker z opcją sieciowej kooperacji

W odświeżonej wersji Metal Gear Solid: Peace Walker na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 pojawi się czteroosobowy tryb kooperacji w sieci. Taką wiadomość potwierdził za pośrednictwem Twittera twórca serii, Hideo Kojima.

Hideo Kojima oficjalnie potwierdził, że wchodząca w skład zestawu Metal Gear Solid HD Collection odświeżona wersja gry Metal Gear Solid: Peace Walker otrzyma czteroosobowy tryb kooperacji w sieci.

Twórca serii Metal Gear Solid poinformował o tym za pośrednictwem Twittera: „Cztery osoby mogą zagrać w kooperacji przy płynnej animacji osiągającej 60 klatek na sekundę. W czasie procesu ładowania wystąpią losowe dialogi między postaciami”. Udostępnił też poniższe zdjęcie, prezentujące jednoczesną rozgrywkę na czterech różnych monitorach.

Odświeżony Metal Gear Solid: Peace Walker z opcją sieciowej kooperacji - ilustracja #1

W kooperacji zagramy za pośrednictwem PlayStation Network lub Xbox Live. W tej chwili nie wiadomo, czy pobawimy się w ten sposób również na podzielonym ekranie. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne – tym bardziej, że do premiery Metal Gear Solid HD Collection pozostało niewiele czasu, a wciąż nie zapowiedziano takiej możliwości.

Obecność opcji czteroosobowej współpracy w odświeżonej wersji Metal Gear Solid: Peace Walker nie jest wielkim zaskoczeniem. Była to bowiem jedna z największych nowości kieszonkowego pierwowzoru i pozwalała ukończyć całą kampanię w grupie 2-4 osób. Mimo wszystko, przeniesienie tej funkcjonalności na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 do końca pozostawało tajemnicą, więc ostateczne potwierdzenie przyjmujemy z ulgą.

Metal Gear Solid HD Collection to pakiet składający się z drugiej i trzeciej części popularnej serii skradanek, a także omawianej w tej wiadomości odsłony Peace Walker. Całość zostanie odpowiednio dostosowana do obowiązujących obecnie standardów i ukaże się w listopadzie bieżącego roku na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.