Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2014, 09:21

autor: Góral

Obcy: Izolacja wystarczy na około 15 godzin zabawy

Gary Napper, główny projektant gry Obcy: Izolacja, zdradził podczas jednego z ostatnich wywiadów, że tytuł postraszy nas przez około 15 godzin. W tym czasie będziemy musieli skradać się, chować, odwracać uwagę podążającego za nami wroga, itd. Produkcja zadebiutuje 7 października na konsolach Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3 oraz komputerach PC.

Gary Napper, główny projektant gry Obcy: Izolacja (Alien: Isolation), stwierdził w wywiadzie przeprowadzonym w czasie targów E3 przez redaktora PlayStation Access, że: „Nasza gra wystarczy na około 15 godzin, wiec potrzebujemy dużo różnorodnej muzyki, do wielu różnych sytuacji”. Survival horror od studia Creative Assembly zapewni więc kilkanaście godzin straszenia. Jednocześnie Napper opisał mechanizm działania ścigającego główną bohaterkę ksenomorfa. Deweloper wyjaśnił, że twórcy szybko zdali sobie sprawę z faktu, że stworzyli perfekcyjnego zabójcę i musieli coś z tym zrobić. Gdyby obcy za każdym razem odnajdywał ofiarę i ją zabijał, to rozgrywka nie sprawiałaby frajdy. W związku z tym wporwadzono pewne zmiany.

Obcy: Izolacja – ksenomorf nie da nam spokoju przez kilkanaście godzin. - Obcy: Izolacja wystarczy na około 15 godzin zabawy - wiadomość - 2014-06-18
Obcy: Izolacja – ksenomorf nie da nam spokoju przez kilkanaście godzin.
Obcy: Izolacja w skrócie:
  • Gatunek: survival horror
  • Deweloper: Creative Assembly
  • Platformy sprzętowe: PS3, PS4, X360, XOne, PC
  • Premiera: 7 października 2014 roku

W związku z tym przeciwnik na początku będzie się starać wybadać z czym ma do czynienia, a także będzie patrolować najbliższą okolicę, gdy uda nam się przed nim uciec. Ponadto ksenomorf ma też uczyć się naszego zachowania, więc podczas zabawy trzeba będzie po prostu kombinować, by przeżyć. Z racji, że wroga nie da się zabić, koniecznym ma być wykorzystywanie znalezionych przedmiotów, tworzenie nowych, odwracanie uwagi obcego, chowanie się, itd. Krótko pisząc, rozgrywka ma być wymagająca, ale zapewni spore pole manewru w „walce” z przeciwnikiem.

System ponoć sprawdza się świetnie, co zresztą potwierdzają UV i Hed na poniższym nagraniu, przygotowanym po spędzeniu z grą kilku chwil. Według nich Obcy: Izolacja zapowiada się na grę trudną i bardzo klimatyczną, niemniej nie wiadomo, czy mechanika sprawdzi się przez kilkanaście godzin zabawy. Przekonamy się o tym po premierze, która odbędzie się 7 października na konsolach Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3 oraz komputerach PC.