Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2014, 09:55

autor: Meehow

GTA V – porównanie wersji na PS3 z PS4

W sieci pojawił się ciekawy filmik, na którym porównano oprawę graficzną GTA V w wersji na konsolę PlayStation 3 ze zwiastunem edycji na PlayStation 4. Na pierwszy rzut oka widać, że różnica jest ogromna, choć materiału nie należy brać za pewnik.

W sieci pojawił się ciekawy filmik (widoczny powyżej), na którym porównano oprawę graficzną Grand Theft Auto V w wersji na konsolę PlayStation 3 ze zwiastunem zapowiedzianej niedawno edycji na PlayStation 4. Już na pierwszy rzut oka widać, że różnica jest naprawdę ogromna, choć nie do końca wiadomo, czy właśnie tak będzie się przedstawiać w rzeczywistości. Wystarczy wyciągnąć lekcję z konfrontacji faktycznej grafiki Watch_Dogs z tą zapowiadaną przed dwoma laty.

Na niedawno zakończonych targach E3 w Los Angeles zapowiedziano GTA V na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Nowa wersja planowo ma ukazać się jesienią bieżącego roku. Dość długie, bo ponad roczne, oczekiwanie na najnowsze GTA twórcy wynagrodzą posiadaczom w/w sprzętu ulepszoną oprawą graficzną czy chociażby dodatkową zawartością, o czym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym przy okazji pojawienia się zapowiedzi. Tydzień temu informowaliśmy również, że GTA V pojawiło się już na platformie Steam, choć jeszcze nie można na nie składać przedpremierowych zamówień.

Grand Theft Auto V ukazało się 17 września 2013 roku wyłącznie na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Niemal od tamtej pory spekulowano na temat wersji pecetowej, a nawet wystosowano w tej sprawie petycję do deweloperów, pod którą podpisało się ponad 700 tysięcy graczy. W maju firma Take-Two poinformowała, że dotychczas na półkach sklepowych wylądowały ponad 33 miliony sztuk GTA V. Wynik tej z pewnością znacznie wzrośnie po jesiennej premierze wersji na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.