Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2014, 10:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

GTA V na Steamie. Są nowe informacje na temat wersji PC

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam pojawiła się pecetowa wersja gry Grand Theft Auto V. Produkcji studia Rockstar North nie można tam jeszcze zamawiać przedpremierowo, ale dostępny opis ujawnił kilka nowych informacji na temat długo oczekiwanego tytułu. Niestety, wymagania sprzętowe nadal pozostają nieznane.

Pecetowa wersja gry Grand Theft Auto V otrzymała swoją kartę produktu w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam, co stanowi potwierdzenie tego, że produkcja studia Rockstar North będzie sprzedawana w usłudze firmy Valve. Na razie możliwość składania zamówień przedpremierowych nie została tam jeszcze otwarta, ale przynajmniej upewniliśmy się, że pecetowcy powinni doczekać się tego tytułu jesienią bieżącego roku. Opis gry na Steamie podsumowuje wszystkie znane informacje, ale przy okazji zdradza coś nowego. Dowiedzieliśmy się na przykład, że Grand Theft Auto V na PC doczeka się „zmian w sztucznej inteligencji”, co może oznaczać lepiej zachowujących się przeciwników niż na PlayStation 3 i Xboksie 360. To dobra wiadomość, choć chętnie poznamy w przyszłości jakieś szczegóły na ten temat.

Grand Theft Auto V jesienią zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One

W opisie gry na Steamie potwierdzono również, że swoje obecne postacie z GTA Online (trybu multiplayer w GTA V) będziemy mogli przenieść także do wersji na PC. Dotychczas było wiadomo, że taką możliwość będą mieli posiadacze PlayStation 4 i Xboksa One. Dowiedzieliśmy się też, że w dniu premiery na PC, w GTA Online znajdziemy od razu „całą opublikowaną do tej pory zawartość oraz wszystkie możliwości rozgrywki”.

Fanów rodzimych lokalizacji uspokajamy, że Grand Theft Auto V na PC ukaże się w polskiej kinowej wersji językowej, podobnie jak to było na PlayStation 3 i Xboksie 360. Mogliśmy się tego spodziewać, ale informacja na Steamie potwierdza to ostatecznie. Czekamy jeszcze na oficjalne ogłoszenie firmy Cenega, licząc na to, że rodzimy dystrybutor zadba również o spolszczenie edycji na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Pozostałe informacje podane w opisie produktu na Steamie zgadzają się z tym, co wiemy od dwóch dni. Wersja pecetowa otrzyma usprawnioną oprawę graficzną w wysokiej rozdzielczości. Zwiększony zostanie poziom detali, natężenie ruchu ulicznego czy widoczność obiektów. Poprawek doczeka się również model zniszczeń, fauna, wygląd wody i efektów pogodowych. Pecetowcy dostaną też program do edycji wideo, umożliwiający tworzenie różnych klipów.

Grand Theft Auto V ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One jesienią tego roku. Od września ubiegłego roku gra dostępna jest na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Od tego czasu w sieci pojawiało się mnóstwo spekulacji na temat możliwości przeniesienia świetnie przyjętego tytułu na inne platformy sprzętowe. Dopiero targi E3 przyniosły oficjalne potwierdzenie tych plotek, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na premierę.