Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 czerwca 2014, 10:05

FIFA 14 – rozegraj mundialowe mecze na swoim smartfonie lub tablecie

Posiadacze darmowej mobilnej odsłony gry FIFA 14 otrzymają od jutra możliwość jeszcze aktywniejszego kibicowania swoim ulubionym drużynom podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014. Wszystko dzięki aktualizacji trybu Matches of the Week, pozwalającej rozgrywać autentyczne mecze odbywające się podczas brazylijskiego mundialu.

20 maja studio EA Sports dokonało aktualizacji trybu Matches of the Week w grze FIFA 14. Od tamtej pory za jego sprawą mogliśmy przypomnieć sobie najciekawsze mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014. Począwszy od czwartku, czyli od dnia rozpoczęcia największego piłkarskiego święta, opcja przeniesie nas do słonecznej Brazylii i pozwoli wziąć aktywny, choć w dalszym ciągu wirtualny, udział w mundialu. Aktualizacja dotyczy FIFA 14 wersji na iOS, Androida i Windows Phone.

Każdego kolejnego tygodnia – aż do zakończenia Mistrzostw Świata (finał został zaplanowany na 13 lipca) – do trybu Matches of the Week wprowadzanych będzie dwanaście autentycznych meczów pomiędzy reprezentacjami biorącymi udział w brazylijskim mundialu. Gra pozwoli rozegrać każde ze spotkań dowolną drużyną i zadecydować o ostatecznym rezultacie w bardziej aktywny sposób, aniżeli poprzez kibicowanie przed telewizorem. Dla fanów futbolu istotne będzie, że nie zabraknie aktualnych składów i strojów piłkarskich.

FIFA 14 na smartfony i tablety została wydana w modelu free-to-play, co w momencie debiutu było nie lada zaskoczeniem. Grę okrojono jednak z większości trybów zabawy – te najważniejsze można odblokować po dokonaniu jednorazowej opłaty (w wysokości ok. 20 zł). Co ważne, nie należy do nich opcja Matches of the Week, więc w mundialowych zmaganiach może wziąć udział każdy chętny.

Przypominam, że pełna wersja mobilnej FIFA 14 oferuje 33 w pełni licencjonowane ligi piłkarskie (m.in. Premier League, Bundesliga, La Liga, a także polska Ekstraklasa), krajowe i międzynarodowe rozgrywki pucharowe, tryb menedżerski, Ultimate Team, możliwość rozegrania meczu towarzyskiego, turnieju rzutów karnych. Gra przeszła solidny lifting graficzny (obejmujący modele zawodników, ich animację i projekty stadionów), a także doczekała się specjalnego systemu sterowania opartego na gestach.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej