Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2014, 10:47

autor: Draug

Dragon Quest XI zadebiutuje w 2016 roku?

Yuji Horii, twórca serii Dragon Quest, zdradził, że kolejna odsłona wspomnianego cyklu jest już w drodze. Nie wiemy, czy rzeczywiście chodzi o „jedenastkę”, ale można spodziewać się, że gra ukaże się na 30-lecie marki (wypadające w 2016 roku), a jej docelowymi platformami sprzętowymi będą nieokreślone konsole stacjonarne.

Podczas gdy w Japonii Dragon Quest X jest ogrywany już od dawna – zarówno na obu konsolach Wii, jak i na pecetach oraz urządzeniach mobilnych – a Europa i Ameryka nadal czekają na swoje wydania, na horyzoncie zaczynają pojawiać się doniesienia o powstawaniu kolejnej odsłony. Dwa miesiące temu Yuji Horii – współtwórca omawianego cyklu jRPG-ów – zdradził, że takowa jest już w produkcji, natomiast wczoraj wypłynęły kolejne przesłanki na temat nowego Dragon Questa. Dowiedzieliśmy się, że następne dzieło firmy Square Enix powinno zostać przygotowane na okres, w którym przypadnie 30-lecie serii, czyli rok 2016. Ponadto Horii powiedział, że chciałby zagrać w ów tytuł na „dużym ekranie”, co sugeruje produkcję z myślą o konsolach stacjonarnych, jak Wii U albo urządzenia firm Sony i Microsoft (choć byłby to pierwszy taki przypadek w historii cyklu, nie licząc pojedynczych gier wydanych przed laty na PSX i PS2).

Kolejny Dragon Quest już zaczyna migać na horyzoncie. A kiedy „dziesiątka” trafi do Europy? - Dragon Quest XI zadebiutuje w 2016 roku? - wiadomość - 2014-06-12
Kolejny Dragon Quest już zaczyna migać na horyzoncie. A kiedy „dziesiątka” trafi do Europy?

Na tym kończą się informacje, którymi dysponujemy. Nie wiemy nawet, czy rzeczywiście mowa jest tutaj o grze Dragon Quest XI, czy też np. o jakimś spin-offie – jakkolwiek pierwszy wariant wydaje się znacznie bardziej prawdopodobny. Zagadką pozostaje również fakt, czy będziemy mieli do czynienia z klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG, czy też grą MMORPG, tak jak miało to miejsce w przypadku „dziesiątki”. Na pierwsze konkrety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Jak wynika ze wstępu, Dragon Quest to seria gier z gatunku jRPG, której początek sięga roku 1986 (choć jej pierwocin można doszukiwać się nawet w roku 1982). Akcja toczy się w klasycznej krainie fantasy, pełnej magii i niezwykłych stworzeń. Gracz zwykle ratuje świat przed złowrogimi siłami, biorąc udział w wyprawie, podczas której zwiedza zróżnicowane lokacje, ima się różnych zadań, gromadzi drużynę, toczy turowe walki, rozwija swoje umiejętności, zbiera coraz lepszy ekwipunek etc. Charakterystyczną cechą omawianego cyklu jest także grafika przypominająca stylem mangę/anime.