Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2014, 08:59

autor: Adrian Werner

Subject 13 nową grą twórcy Flashback: The Quest For Identity

Firma Microids zapowiedziała przygodówkę Subject 13, nad którą pracuje pracuje Paul Cuisset, czyli twórca m.in. Flashback: The Quest For Identity oraz Cruise for the Corpse.

Pierwszy i na razie jedyny obrazek z gry, jaki wypuścili autorzy. - Subject 13 nową grą twórcy Flashback: The Quest For Identity - wiadomość - 2014-06-18
Pierwszy i na razie jedyny obrazek z gry, jaki wypuścili autorzy.

Targi E3 to wyśmienita okazja do ujawniania nowych projektów, ale robi to tak dużo gigantów branży, że mniejsze firmy mają często problemy z przebiciem się do świadomości graczy i dziennikarzy. Nie zdziwiliśmy się więc, gdy firma Microids postanowiła trochę poczekać z zapowiedzią swojego kolejnego tytułu i zrobiła to dopiero teraz, kilka dni po zakończeniu imprezy w Los Angeles. Produkcją tą okazała się gra Subject 13, nad którą pracuje Paul Cuisset, znany przede wszystkim jako twórca kultowej platformówki Flashback: The Quest For Identity z 1993 roku. Niestety, nie podano na jakie platformy sprzętowe zmierza ten projekt, ani na kiedy zaplanowano jego premierę.

W Subject 13 wcielimy się w profesora fizyki imieniem Franklin Fargo, który został porwany i uwięziony przez tajemniczą organizację. Naszym zadaniem będzie oczywiście umożliwienie mu ucieczki. Cel ten zrealizujemy eksplorując trójwymiarowe lokacje oraz rozwiązując zagadki. Łamigłówki opierać się mają głównie na zbieraniu i wykorzystywaniu przedmiotów oraz manipulowaniu otoczeniem.

Istotną rolę podczas zabawy odegra fabuła. Pokonując kolejne przeszkody i bariery powoli odkrywać będziemy powody, dla których Franklin Fargo został uprowadzony. Naukowiec zmuszony zostanie także do zmierzenia się z ciemnymi stronami własnej przeszłości.

  1. Microids – oficjalna strona firmy

Subject 13 nową grą twórcy Flashback: The Quest For Identity - ilustracja #2

Paul Cuisset to francuski projektant, którego szczytowy okres kariery przypadł na końcówkę lat 80-tych i pierwszą połowę 90-tych ubiegłego wieku. Wtedy to, jako jedna z głównych sił napędowych studia Delphine Software, opracował on takie klasyki jak Future Wars, Operation Stealth, Cruise for a Corpse czy wspomnianego już Flashbacka.

Po zamknięciu swojego studia w 2004 roku Cuisset na długi czas zniknął z branży i powrócił do niej dopiero kilka lat temu. Niestety, ten comeback nie okazał się zbytnio udany. Skradanka Amy zebrała słabe recenzje, a zeszłoroczny remake Flashbacka również został przyjęty dosyć chłodno. Pozostaje mieć nadzieję, że Subject 13 przełamię tę złą passę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Subject 13

Subject 13