Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2014, 08:59

Subject 13 nową grą twórcy Flashback: The Quest For Identity

Firma Microids zapowiedziała przygodówkę Subject 13, nad którą pracuje pracuje Paul Cuisset, czyli twórca m.in. Flashback: The Quest For Identity oraz Cruise for the Corpse.

Pierwszy i na razie jedyny obrazek z gry, jaki wypuścili autorzy. - Subject 13 nową grą twórcy Flashback: The Quest For Identity - wiadomość - 2014-06-18
Pierwszy i na razie jedyny obrazek z gry, jaki wypuścili autorzy.

Targi E3 to wyśmienita okazja do ujawniania nowych projektów, ale robi to tak dużo gigantów branży, że mniejsze firmy mają często problemy z przebiciem się do świadomości graczy i dziennikarzy. Nie zdziwiliśmy się więc, gdy firma Microids postanowiła trochę poczekać z zapowiedzią swojego kolejnego tytułu i zrobiła to dopiero teraz, kilka dni po zakończeniu imprezy w Los Angeles. Produkcją tą okazała się gra Subject 13, nad którą pracuje Paul Cuisset, znany przede wszystkim jako twórca kultowej platformówki Flashback: The Quest For Identity z 1993 roku. Niestety, nie podano na jakie platformy sprzętowe zmierza ten projekt, ani na kiedy zaplanowano jego premierę.

W Subject 13 wcielimy się w profesora fizyki imieniem Franklin Fargo, który został porwany i uwięziony przez tajemniczą organizację. Naszym zadaniem będzie oczywiście umożliwienie mu ucieczki. Cel ten zrealizujemy eksplorując trójwymiarowe lokacje oraz rozwiązując zagadki. Łamigłówki opierać się mają głównie na zbieraniu i wykorzystywaniu przedmiotów oraz manipulowaniu otoczeniem.

Istotną rolę podczas zabawy odegra fabuła. Pokonując kolejne przeszkody i bariery powoli odkrywać będziemy powody, dla których Franklin Fargo został uprowadzony. Naukowiec zmuszony zostanie także do zmierzenia się z ciemnymi stronami własnej przeszłości.

  1. Microids – oficjalna strona firmy

Subject 13 nową grą twórcy Flashback: The Quest For Identity - ilustracja #2

Paul Cuisset to francuski projektant, którego szczytowy okres kariery przypadł na końcówkę lat 80-tych i pierwszą połowę 90-tych ubiegłego wieku. Wtedy to, jako jedna z głównych sił napędowych studia Delphine Software, opracował on takie klasyki jak Future Wars, Operation Stealth, Cruise for a Corpse czy wspomnianego już Flashbacka.

Po zamknięciu swojego studia w 2004 roku Cuisset na długi czas zniknął z branży i powrócił do niej dopiero kilka lat temu. Niestety, ten comeback nie okazał się zbytnio udany. Skradanka Amy zebrała słabe recenzje, a zeszłoroczny remake Flashbacka również został przyjęty dosyć chłodno. Pozostaje mieć nadzieję, że Subject 13 przełamię tę złą passę.