Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2016, 11:15

autor: Entelarmer

Nowy gameplay z Watch Dogs 2 prezentuje otwarty świat gry

Firma Ubisoft udostępniła kolejny pokaz rozgrywki z gry Watch Dogs 2. W trakcie trwającego 20 minut filmiku zaprezentowano m.in. otwarty świat gry, ulepszony system hakowania i model jazdy oraz nowy multiplayerowy wariant zabawy PvP.

Po oficjalnej zapowiedzi Watch Dogs 2 w czerwcu (poprzedzonej licznymi przeciekami) twórcy ze studia Ubisoft Montreal udostępniali kolejne informacje o swojej produkcji, rozwodząc się nad ulepszeniami w stosunku do nie do końca udanej jedynki. Wiemy, że dwójka zaoferuje dwukrotnie większy świat i pozwoli na swobodną eksplorację (czytaj: bez potrzeby angażowania się w główny wątek fabularny). Dwa tygodnie temu pokazano funkcje sieciowe gry. Teraz Ubisoft opublikował kolejny, znacznie dłuższy pokaz rozgrywki. Trwający 20 minut filmik prezentuje grę w wersji alfa na konsolę PlayStation 4 i póki co wygląda na to, że twórcy wyciągnęli odpowiednie wnioski ze średnio entuzjastycznego przyjęcia pierwszego Watch Dogs. Reżyser animacji Colin Graham omówił udoskonalony system hakowania, w tym „widok hakera” pozwalający na znalezienie interesujących lokacji i osób (co jako żywo przypomina Eagle Vision z serii Assassin’s Creed) oraz opcję szybkiego hakowania pobliskich urządzeń za pomocą przycisku L1 na padzie Dual Shock 4.

Tryb Bounty Hunter będzie odwróconą i zabójczą wersją berka. - Nowy gameplay z Watch Dogs 2 prezentuje otwarty świat gry - wiadomość - 2016-08-30
Tryb Bounty Hunter będzie odwróconą i zabójczą wersją berka.
Watch Dogs 2 w skrócie:
  • producent: Ubisoft Studios
  • wydawca: Ubisoft
  • gatunek: sandboksowa gra akcji
  • platformy sprzętowe: PC, XONE, PS4
  • data premiery: 15 listopada 2016 roku
  • inne: dwa razy większe miasto niż w pierwszym Watch Dogs; garść ulepszeń poszczególnych elementów rozgrywki (m.in. hakowania i modelu jazdy oraz trybu kooperacji)

Gameplay przedstawił też widok na San Francisco, które – jak się zdaje – jest nieco bardziej żywe niż Chicago z jedynki. W zależności do konkretnej dzielnicy, gracze spotkają różne typy postaci, co wpłynie na ubrania dostępne w lokalnych sklepach, gdzie dostosujemy wygląd głównego bohatera. Według Grahama w Watch Dogs 2 pojawi się ponad 700 przedmiotów dla naszego awatara, co przełoży się na ponad miliard kombinacji. Na filmiku pokazano też fragmenty nowego wydarzenia w trybie PvP – Bounty Hunter. Jeśli gracz będzie często zachodził za skórę policji, może sprowokować pościg, do którego będą mogły dołączyć trzy inne osoby. Ich zadaniem będzie zabicie uciekającego hakera przed wygaśnięciem stanu Zbrodni (w oryg. Felony), natomiast ścigany otrzyma nagrody za wyeliminowanie poszczególnych łowców. Nie zabrakło też prezentacji innych nowości, m.in. kolejnego gadżetu (RC Jumpera), ulepszonego modelu jazdy oraz trybu kooperacji. Całość możecie obejrzeć poniżej.