Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 00:15

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Prezentacja rozgrywki w Watch Dogs 2

Kolejną produkcją zaprezentowaną podczas konferencji firmy Ubisoft było Watch Dogs 2. Tym razem postanowiono pokazać jedną z misji, podczas której Marcus Holloway, główny bohater tytułu, włamuje się do apartamentu pewnego potentata mediów społecznościowych. Ponadto potwierdzono, że powstaje film oparty na marce Watch Dogs.

Na konferencji Ubisoftu nie mogło zabraknąć prezentacji Watch Dogs 2, które zostało oficjalnie zapowiedziane przed kilkoma dniami. Deweloperzy postanowili pokazać kilka minut efektownej rozgrywki, podczas której Marcus Holloway, główny bohater produkcji, włamuje się do apartamentu jednego z potentatów mediów społecznościowych. Zamierza on bowiem pozyskać dane świadczące o tym, że szef portalu !NViTE używa danych osobowych jego użytkowników do manipulowania procesem wyborów. Podczas rozgrywki Marcus wykorzystuje kilka gadżetów (m.in. drona) do zaznajomienia się z sytuacją i podłączenia się do systemu, hakuje pojazd, który wprowadza małe zamieszanie podczas ucieczki, pozbywa się kilku strażników i nie tylko – zdecydowanie jest na co popatrzeć.

Rzeczona misja wygląda tak, a nie inaczej, ale wyjaśniono, że do każdego zadania można podchodzić na kilka sposobów. Zamiast bawić się w przechytrzanie przeciwników, skradanie się i zastawianie pułapek, równie dobrze można ugryźć temat w zdecydowanie bardziej agresywny sposób, albo wręcz odwrotnie i stać się duchem, o którego obecności nikt się nie dowie.

Ponadto powyżej prezentujemy jeszcze jeden zwiastun produkcji, ale to jeszcze nie koniec niespodzianek, gdyż Ubisoft potwierdził, że powstaje film oparty na marce Watch Dogs. Nie zdradzono jednak żadnych szczegółów. Ujawniono za to, że dodatki do dwójki ukazywać będą się najpierw na PlayStation 4.

Prezentacja rozgrywki w Watch Dogs 2 - ilustracja #3

Watch Dogs 2 zmierza na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Premiera gry odbędzie się 15 listopada bieżącego roku jednocześnie na wszystkich docelowych platformach sprzętowych.