Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 00:20

Warhammer 40,000: Dawn of War III na pierwszym zapisie rozgrywki [Aktualizacja #2]

Przy okazji targów E3 studio Relic Entertainment i firma SEGA zaprezentowały pierwszy zapis rozgrywki z RTS-a Warhammer 40,000: Dawn of War III. Gameplay pochodzi z wersji pre-alfa gry i pokazuje walkę kosmicznych marines z eldarami.

Aktualizacja #2: 12-minutowy gameplay

Na szczęście nie musieliśmy czekać do 24 czerwca na dłuższy gameplay z Dawn of War III, bowiem serwis Eurogamer udostępnił pełniejsze, 12-minutowe nagranie z rozgrywką z omawianego tytułu (poniżej).

Aktualizacja #1: materiał z PC Gaming Show

Zgodnie z przewidywaniami, podczas konferencji PC Gaming Show na targach E3 studio Relic Entertainment też pokazało rozgrywkę z gry Warhammer 40,000: Dawn of War III (poniżej). W gruncie rzeczy mamy do czynienia z prezentacją tej samej misji, co wcześniej (na dodatek krótszą), ale za to w wyższej jakości i bez komentarza po niemiecku. Ponadto zapowiedziano, że 24 czerwca zobaczymy ów zapis rozgrywki w pełnej wersji.

Oryginalna wiadomość

Choć pierwszy zapis rozgrywki z gry Warhammer 40,000: Dawn of War III został upubliczniony przy okazji targów E3, materiał jest nieco starszy, bo pochodzi z zamkniętego pokazu tego RTS-a, który firma SEGA zorganizowała dla prasy jakiś czas temu w Londynie. Tak na dobrą sprawę niewykluczone jest, że wydawca chciał zaprezentować gameplay później, bo jak na razie rzeczonym nagraniem podzielił się tylko niemiecki serwis PC Games Hardware. Krótko mówiąc, oglądajcie, bo klip może zostać w każdej chwili zdjęty.

A co pokazuje filmik? Przed Wami cztery minuty zabawy w wersji pre-alfa gry, podczas których uwieczniono bitwę kosmicznych marines z eldarami. Możecie zobaczyć w akcji różnego rodzaju jednostki (zarówno oddziały piechoty, jak i potężne machiny kroczące), bohaterów, budowanie bazy i inne podstawowe elementy rozgrywki. Gameplay pozwala też przyjrzeć się dokładniej nowemu, mniej mrocznemu stylowi graficznemu, który miał uczynić rozgrywkę bardziej przejrzystą.

Dzisiejszy gameplay został osadzony w tej samej scenerii, którą pokazano na pierwszych screenach z Warhammera 40,000: Dawn of War III. - Warhammer 40,000: Dawn of War III na pierwszym zapisie rozgrywki [Aktualizacja #2] - wiadomość - 2016-06-14
Dzisiejszy gameplay został osadzony w tej samej scenerii, którą pokazano na pierwszych screenach z Warhammera 40,000: Dawn of War III.

Na koniec przypominam, że gra Warhammer 40,000: Dawn of War III jest tworzona przez doświadczone studio Relic Entertainment wyłącznie z myślą o komputerach osobistych, a jej premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Według wszelkiego prawdopodobieństwa zobaczymy coś więcej na temat omawianego tytułu podczas dzisiejszej konferencji PC Gaming Show (start o godzinie 20:30), zwłaszcza że deweloper zapowiedział swoją obecność na niej.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej