Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2008, 12:27

autor: Hed

Nowe szczegóły dotyczące Heavy Rain

Pozwaliśmy nowe szczegóły dotyczące tej niezwykłej produkcji zapowiadanej na konsolę PlayStation 3. Dzieło Quantic Dreams ma być przełomowe i innowacyjne, za sprawą kilku rozwiązań oraz poważnego podejścia do gry. Twórcy stwierdzili, że nie zajmują się tworzeniem gier dla dwunastolatków, tylko produkcją dla dorosłych. Poznaliśmy kilka detali odnośnie otoczenia i fabuły.

Pozwaliśmy nowe szczegóły dotyczące tej niezwykłej produkcji zapowiadanej na konsolę PlayStation 3. Dzieło Quantic Dreams ma być przełomowe i innowacyjne, za sprawą kilku rozwiązań oraz poważnego podejścia do gry. Twórcy stwierdzili, że nie zajmują się tworzeniem gier dla dwunastolatków, tylko produkcją dla dorosłych. Poznaliśmy kilka detali odnośnie otoczenia i fabuły.

Twórcy tego dzieła bardzo poważnie podchodzą do rzeczy – wystarczy powiedzieć, że pracuje nad nim stuosobowa ekipa. Według nowych informacji, w celu zapewnienia maksimum realizmu, zeskanowano twarze 70 aktorów, którzy uczestniczyli także w nagraniach dialogów oraz pracach nad animacją postaci przy zastosowaniu technologii motion capture. Z racji kosztów do współpracy zaproszono mniej znanych, czyli mniej wymagających finansowo aktorów oraz podobno wiele przypadkowych osób. Szczególnie te ostatnie sprawią, że zaprezentowane wirtualne postacie będą naturalne. Całość prac nad tym elementem trwała podobno 170 dni i zaowocowała 30 tysiącami animacji.

Środowisko w jakim będziemy się poruszać ma być niesamowicie szczegółowe i bardzo ludzkie. Aby tego dokonać autorzy poprosili podobno o pomoc renomowanych scenografów filmowych oraz architektów. Pomagają oni przy stworzeniu otoczenia, które byłoby jak najlepszym odwzorowaniem prawdziwych mieszkań i innych lokacji.

Nowe szczegóły dotyczące Heavy Rain - ilustracja #1

Poznaliśmy kilka nowych miejsc w jakich przyjdzie nam działać. Zobaczymy więc najprawdopodobniej przesiąknięte deszczem pobocze autostrady, urozmaicone dziwacznymi meblami stylowe mieszkanie inspirowane twórczością Franka Lloyda Wrighta (amerykański architekt modernistyczny), przytulne aczkolwiek zagracone mieszkanko pewnej młodej damy, wypełniony zapachem stęchlizny i starymi zegarami antykwariat oraz zakurzoną stację kolejową. Wszystkich scen ma być ponoć 68, chociaż nie wiemy czy przykładowo część z nich nie będzie rozgrywana w tych samych miejscach. Kilka zdjęć przedstawiających niektóre z lokacji jest już dostępnych w sieci.

Dla przypomnienia, w zaprezentowanych już wcześniej filmach, mogliśmy podejrzeć bohaterkę poszukującą seryjnego mordercy. Okazał się nim człowiek zajmujący się zawodowo wypychaniem zwierząt, który postanowił poszerzyć swoją działalność także o gatunek zwany homo sapiens. O ile zaprezentowany fragment wskazywał pewne elementy fabuły, to według zapewnień twórców ta prezentacja nie będzie miała nic wspólnego z samą grą. Firma niechętnie bowiem mówi o szczegółach historii, chociaż uchylono rąbka tajemnicy. Wiemy więc, że zajmiemy się sprawą seryjnego mordercy w jednym z miast wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Sama gra ma zostać wydana na PlayStation 3 i prezentuje wspomnianą już wyżej ciekawą cechę. Jej twórcy starają się bowiem stworzyć poważną produkcję dla dorosłych, którzy mogliby zaangażować się w nią emocjonalnie, niczym czytając dobrą książkę czy oglądając film. W odróżnieniu od tych dwóch sposobów przekazywania opowieści, gra ma być wielowątkowa i pełna moralnych wyborów. Scenariusz ma podobno grubo ponad tysiąc stron. Autorzy unikają niektórych elementów znanych z innych gier, aby całość jak najbardziej pochłaniała umysł starszych miłośników, zmęczonych już zapewne trochę produkcjami o zbieraniu kolorowych grzybków, czy odpieraniu ataków obcych piętnaście razy do roku.

Firma Quantic Dreams zrealizowała wcześniej między innymi dobrze przyjętą grę Fahrenheit. Heavy Rain: The Origami Killer ma pojawić się prawdopodobnie dopiero pod koniec 2009 roku. Według zapewnień pojawi się także wersja demonstracyjna tej produkcji. U nas można obejrzeć już kilkanaście zdjęć z tej produkcji oraz filmy. W sieci pojawiło się sporo nowych fotek.