Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2019, 09:33

Nowe funkcje Epic Games Store - sortowanie biblioteki i mniejsze łatki

Firma Epic Games opublikowała notkę, w której przedstawia zmiany wprowadzone ostatnio na platformie Epic Games Store. Koncern poinformował też, czym zajmie się w najbliższym czasie.

Epic Games chwali się wprowadzonymi i planowanymi poprawkami EGS. - Nowe funkcje Epic Games Store - sortowanie biblioteki i mniejsze łatki - wiadomość - 2019-09-30
Epic Games chwali się wprowadzonymi i planowanymi poprawkami EGS.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że firma Epic Games postanowiła zmienić harmonogram usprawnień platformy Epic Games Store w taki sposób, by nie precyzować dat, w których wypuszczane będą kolejne aktualizacje. Nie oznacza to jednak, że cyfrowy sklep twórców Fortnite nie będzie rozwijany - wręcz przeciwnie, wprowadzone niedawno poprawki obejmują kilka nowych funkcji i możliwości.

Jedne z najważniejszych zmian dotyczą funkcjonowania biblioteki gier w launcherze. Możemy teraz oglądać posiadane produkcje w postaci listy - posortowanej alfabetycznie, albo w oparciu o datę uruchomienia. Mamy też opcję wyświetlania wyłącznie zainstalowanych tytułów oraz sprawdzenia, ile czasu spędziliśmy przy każdym z nich - można to zrobić otwierając menu opcji danej pozycji.

Nowe opcje wyświetlania biblioteki. - Nowe funkcje Epic Games Store - sortowanie biblioteki i mniejsze łatki - wiadomość - 2019-09-30
Nowe opcje wyświetlania biblioteki.

Kolejne modyfikacje dotyczą robienia zakupów i ściągania patchów. Po pierwsze, EGS obsługuje teraz tzw. bundle, czyli pakiety kilku gier, które są dobrze znane np. klientom Humble Bundle. Po drugie, dzięki dokonanym optymalizacjom i zaoferowaniu nowych narzędzi partnerom Epic Games, aktualizacje będą teraz wymagały ściągnięcia znacznie mniejszych ilości danych. W przypadku Fortnite rozmiar niektórych łatek skurczył się o blisko 70%, czym firma nie omieszkała pochwalić się na stosownej grafice.

Rozmiar patcha Fortnite - przed i po optymalizacji.
Rozmiar patcha Fortnite - przed i po optymalizacji.

Koncern zapowiedział także kilka poprawek, które znajdą się w kolejnych aktualizacjach. Otrzymamy wsparcie dla 3D Secure w Europie (ma umożliwić tzw. Silne Uwierzytelnianie Klienta i tym samym dostosować sklep do wymagań prawnych na Starym Kontynencie), nakładkę przypominającą Steam Overlay oraz zupełnie nowy wygląd platformy, z rozszerzonymi możliwościami filtrowania treści.

  1. Epic Games Store – strona oficjalna