Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2019, 09:39

FIFA 20 - najbliższy patch nie naprawi błędów w trybie kariery

Pierwszy popremierowy patch do gry FIFA 20 jest już w drodze. Niestety, jak donosi serwis GamesRadar, nie powinniśmy spodziewać się naprawy błędów w trybie kariery. Pozostaje tylko czekać na kolejne łatki.

Z takimi kozakami trudno jest grać w trybie kariery. Dlatego EA Wam tego oszczędzi. - FIFA 20 - najbliższy patch nie naprawi błędów w trybie kariery - wiadomość - 2019-09-30
Z takimi kozakami trudno jest grać w trybie kariery. Dlatego EA Wam tego oszczędzi.

Eh Electronic Arts, ileż to już razy zmuszaliście fanów do poważnego zastanowienia się nad przeskokiem na konkurencyjnego PES-a? Ile to już zmian, które miały być kluczowe dla rozwoju serii, ostatecznie okazało się marną atrapą? Takich pytań retorycznych mógłbym zadać zdecydowanie więcej, ale jako fan serii FIFA nadal wierzę, że naprawicie sytuację. Głupi ja, bo o ile pierwszy popremierowy patch jest już w drodze, to nie naprawi on największej bolączki tegorocznej odsłony, czyli trybu kariery. Ale po kolei.

W dniu oficjalnej światowej premiery FIFA 20 informowaliśmy Was o problemach z jednym z najważniejszych (zaraz za FUT-em) trybów w grze. W skrócie: konferencje prasowe bez realnego wpływu na morale zespołu i zawodników, głupie i tendencyjne pytania dziennikarzy, problemy z tworzeniem i edycją zawodników oraz zawodzący system dynamicznego potencjału. A także największa wada, którą miłośnicy kariery znają od lat, czyli maksymalnie osłabione zespoły najgroźniejszych przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. AI działa w ten sposób, że mając do dyspozycji Messiego, Ronaldo czy van Dijka, posyła na murawę głębokie rezerwy lub juniorów.

Serwis GamesRadar przyjrzał się sprawie i prześledził komentarze twórców na ten temat. Niestety, z dochodzenia wynika, że EA potrzebuje więcej czasu na naprawienie błędów. Na stronie Q&A możemy przeczytać wypowiedź dewelopera, która sugeruje, że przed nimi jeszcze długa droga do rozwiązania problemu:

Obecnie badamy poprawkę, która pozwoli zwiększyć dokładność przy ustalaniu ważności meczu, a także tego, w jaki sposób wpłynie to na algorytm odpowiedzialny za wyjściową jedenastkę sztucznej inteligencji. Musimy upewnić się, że wszystkie zmiany w tym obszarze nie będą miały negatywnego wpływu na inne systemy trybu kariery.

Warto zwrócić uwagę na „badanie poprawki”. Z języka EA na nasz: studio potrzebuje więcej czasu na dotarcie do źródła problemu, nim będzie mogło go rozwiązać. Przypomnijmy, że patch 1.02 dotyczył Volty. 1.03 prawdopodobnie wprowadzi poprawki do kury znoszącej złote jajka, czyli trybu FUT. Zabawne jest to, że sfrustrowani gracze zdążyli już stworzyć trendujący hashtag na Twitterze - #FixCareerMode. Można pod nim znaleźć prawdziwe „perełki” z trybu kariery.

FIFA 20 trafiła do sprzedaży 27 września bieżącego roku. Tytuł ukazał się na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 20
  2. FIFA 20 - poradnik do gry
  3. Recenzja gry FIFA 20 - fajne zmiany i stare problemy