Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2019, 08:30

Call of Duty Mobile za darmo również na PC

Posiadacze komputerów osobistych zagrają w Call of Duty: Mobile na swoich maszynach. Wszystko dzięki GameLoop - emulatorowi gier z Androida na PC. Produkcja zadebiutuje na rynku już jutro.

Niby mobilne, ale na PC też pogracie. - Call of Duty Mobile za darmo również na PC - wiadomość - 2019-09-30
Niby mobilne, ale na PC też pogracie.

Call of Duty: Mobile to ciekawy twór, który został zapowiedziany w marcu tego roku. Produkcja niebawem trafi na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android (po nazwie nigdy bym się nie domyślił!) i zaoferuje mapy dobrze znane weteranom serii. Niedawno poznaliśmy oficjalną datę premiery, a dosłownie kilka godzin temu ogłoszono, że tytuł przetestują również posiadacze komputerów osobistych. Jak do tego dojdzie? Za pośrednictwem jednego z największych emulatorów - GameLoop - pozwalającego uruchamiać tytuły z Androida na PC.

Przeskok z ekranu telefonu na PC wiąże się nie tylko z uzyskaniem szerszego pola widzenia, ale przede wszystkim ze zmianą sposobu sterowania. Na komputerach osobistych zagramy w tradycyjny sposób, czyli za pomocą myszki i klawiatury. To sprawi, że prawdopodobnie Call of Duty: Mobile będzie znacznie przyjemniejsze na „blaszakach” niż smartfonach. To rozwiązanie może sprawdzić się również w przypadku osób, które nie dysponują gamingowym sprzętem i miałyby problem z uruchomieniem najnowszej „dużej” części serii.

Call of Duty: Mobile to w założeniu mobilny sieciowy FPS, korzystający z modelu free-to-play. Za produkcję odpowiada gigant rynku mobilnego, firma Tencent. Tytuł zaoferuje najlepsze mapy oraz tryby z głównych odsłon podserii Modern Warfare oraz Black Ops (włącznie z battle royale). Oczywiście fakt, że gra jest darmowa, wiąże się z obecnością mikropłatności. Tytuł zadebiutował już w kilku krajach (tzw. soft-launch), ale oficjalna premiera na urządzeniach z Androidem i iOS odbędzie się jutro, czyli 1 października.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Mobile