Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2019, 12:22

Minecraft Dungeons - kooperacyjny gameplay z imprezy MINECON

W sieci pojawił się nowy gameplay z gry Minecraft: Dungeons, zarejestrowany podczas imprezy MINECON. Pokazuje on w akcji lokalny tryb kooperacyjny.

W Minecraft: Dungeons zagramy w przyszłym roku. - Minecraft Dungeons - kooperacyjny gameplay z imprezy MINECON - wiadomość - 2019-09-29
W Minecraft: Dungeons zagramy w przyszłym roku.
MINECRAFT: DUNGEONS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Mojang AB
  2. Wydawca: Xbox Game Studios
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: wiosna 2020 r.

Wczoraj odbyła się tegoroczna edycja imprezy MINECON, organizowanej dla fanów produkcji studia Mojang AB. Wśród obecnych tam tytułów nie mogło zabraknąć gry Minecraft: Dungeons. Teraz do sieci trafił świeży zapis rozgrywki z tego projektu.

Filmik pokazuje trwający ponad cztery minuty gameplay z lokalnego trybu kooperacyjnego, pozwalającego na wspólną zabawę na jednym ekranie. Obsłuży on maksymalnie cztery osoby naraz, a poziom trudności będzie się odpowiednio dopasowywał do liczby graczy.

W gameplayu możemy zobaczyć m.in. eksplorację lasu, walkę z hordami potworów, wykorzystywanie przedmiotów specjalnych oraz ratowanie porwanych mieszkańców pobliskiej wioski. Mapy w grze generowane będą losowo, więc za każdym razem na graczy czekają nowe wyzwania.

Przypomnijmy, że Minecraft: Dungeons zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Produkcja dostępna będzie również w ramach usługi Xbox Game Pass. Premiera gry nastąpi wiosną przyszłego roku.

Warto na koniec wspomnieć, że wczoraj podczas imprezy MINECON autorzy pokazali także filmik, który obejrzymy, rozpoczynając zabawę w Minecraft: Dungeons. Pozwala on zapoznać się z głównym czarnym charakterem gry.

  1. Oficjalna strona gry