Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2014, 16:35

autor: Ender

Nowa wersja Grand Theft Auto: San Andreas – porównanie oprawy graficznej

Kilka dni temu w dystrybucji cyfrowej na Xboksie 360 ukazała się nowa edycja gry Grand Theft Auto: San Andreas. Produkcja korzysta z wyższej jakości tekstur i trójwymiarowych modeli, które przygotowane były z myślą o jej mobilnej edycji. W sieci pokazały się pierwsze porównania oprawy graficznej portu z poprzednimi wersjami tytułu.

W tym miesiącu obchodzimy 10-te urodziny gry Grand Theft Auto: San Andreas. Z tej okazji Rockstar przygotował dla graczy rożnego rodzaju atrakcje, a najbardziej zagorzałym fanom udostępnił jego nową wersję, która na razie ukazała się w dystrybucji cyfrowej na konsoli Xbox 360. Jak przypuszczało wiele osób, nowy port tytułu korzysta z modeli postaci oraz tekstur stworzonych z myślą o jego mobilnej wersji, która w tym samym czasie zadebiutowała na urządzeniach wyposażonych w systemy Android oraz iOS. Producenci zapewniają, że ulepszona wersja posiada wcześniej nieobecne efekty świetlne, poprawioną paletę kolorów, a także sterowanie.

W sieci ukazały się już pierwsze porównania oprawy graficznej z poprzednimi edycjami San Andreas, na PlayStation 2 oraz komputerach PC. Osoby, które spodziewały się drastycznych zmian mogą się nieco zawieść, ale warto pamiętać, że mamy do czynienia z produkcją, której premiera miała miejsce dekadę temu. Warto zauważyć, że reedycja gry nadal nie posiada charakterystycznego oryginalnego silnego pomarańczowego światła słonecznego, nadającego fikcyjnemu światu specyficzny kalifornijski klimat.

Grand Theft Auto: San Andreas to legendarna produkcja z 2004 roku, przez wielu fanów uznawana za najlepszą odsłonę serii GTA. W grze wcielamy się w Carla „CJ” Johnsona, który po pięciu latach spędzonych w Liberty City wraca do Los Santos na pogrzeb matki. Na miejscu zostaje jednak oskarżony o zabójstwo policjanta. Wkrótce okazuje się również, że jego były gang Grove Street Families ma problemy i potrzebuje pomocy. Tytuł sprzedał się na całym świecie w 27 milionach egzemplarzy i został wyróżniony niezliczonymi nagrodami branżowymi.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto: San Andreas