Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2022, 12:33

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Bohaterowie GTA: San Andreas jak żywi, 24 postacie odtworzone przez fana

Społeczność zgromadzona wokół GTA: San Andreas zaskakuje kreatywnością. Jeden z użytkowników postanowił stworzyć realistyczne wersje bohaterów i bohaterek kultowej gry.

Grafice GTA San Andreas daleko do bycia hiperrealistyczną, nawet w remasterze z zeszłego roku. Wykorzystał to jeden z graczy, który pochwalił się swoim projektem, obejmującym dość dokładne i zdecydowanie mniej kanciaste portrety postaci z kultowej gry studia Rockstar Games.

Gang z Grove Street jak żywy

Dzięki pracy użytkownika Missteris powstały łącznie 24 obrazki. Poczynając od lewego górnego rogu, widzimy:

  1. w pierwszym rzędzie: CJ-a, Sweeta, Kendlę Johnson, Beverly Johnson, Big Smoke’a i Rydera;
  2. w drugim rzędzie: Wu Zi Mun, Zero, Cesara Vialpando, Mike’a Toreno, Kenta Paula i Maccera.
  3. w trzecim rzędzie: Franka Tenpenny’ego, Eddiego Pulaskiego, Jimmy’ego Hernandeza, T-Bone’a Mendeza, Catalinę i Marię Latore,
  4. w ostatnim rzędzie: Denise Robinson, Helenę Wankstein, Katie Zhan, Michelle Cannes, Barbarę Schternvart i Millie Perkins.
Bohaterowie GTA: San Andreas jak żywi, 24 postacie odtworzone przez fana - ilustracja #1
Źródło: Reddit

Missteris podzielił się również tym samym kolażem, tyle że przedstawiającym oryginalny wygląd postaci (gdyby ktoś nie mógł rozpoznać realistycznej wersji którejś z nich).

Jeśli zaś chodzi o metodę wykonania i programy, które fan wykorzystał do stworzenia portretów, były to: Artbreeder, Photoshop, MyHeritage i Remini. Całkiem niezły zestaw.

Warto też zwrócić uwagę na przewijającą się w komentarzach kwestię podobieństwa Rydera do amerykańskiego rapera Eazy’ego-E.

Jak wiadomo, bohater GTA San Andreas wzorowany był na tym właśnie muzyku. Docinki ze strony innych użytkowników Missteris skomentował w ten sposób:

Cóż, naprawdę są do siebie podobni i nie mogłem się powstrzymać przed zrobieniem Rydera na podstawie tego zdjęcia, zwłaszcza że tworzenie postaci w czapce i okularach w Artbreederze jest takie uciążliwe. Więc można powiedzieć, że w tym wypadku poszedłem na łatwiznę.

Raperzy w GTA SA

Będąc już w temacie podobieństw bohaterów GTA San Andreas do raperów, warto wspomnieć, że Ryder nie jest jedną postacią, mającą swój pierwowzór w rzeczywistości.

  1. CJ według fanów wzorowany jest na Youngu Maylayu bądź Warrenie G.
  2. Madd Dogg to z kolei połączenie Dr. Dre, Ice-T (który podkłada głos postaci) oraz Ice Cube’a. Niektórzy domyślają się również, że jego pseudonim nawiązuje do Snoop Dogga.
  3. Sweet wyglądem przypomina Ice Cube’a, a Big Smoke Jamala Woolarda.

Nie tylko portrety postaci z GTA

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Missteris tworzy realistyczne wersje bohaterów danej gry. Wcześniej użytkownik podzielił się również odnowionymi wersjami postaci z pierwszej części State of Decay, bohaterem Prince of Persia, czy też Miguelem Tulio z Drogi do El Dorado.

Na koniec warto wspomnieć, że głośne z dość niechlubnych powodów GTA Trilogy – Definitive Edition otrzymało na początku marca sporą łatkę, która poprawia optymalizację na wszystkich platformach oraz stabilizuje działanie trylogii.

Aktualnie w GTA Trilogy zagrać możecie na PC, PS4, XONE, PS5, XSX/S oraz Switchu. Gra w tym roku pojawi się również na urządzeniach z systemami iOS oraz Android.