Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2011, 13:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Nieukończona wersja polskiej gry Dead Island dostępna na amerykańskim Steamie [news uaktualniony]

Użytkownicy amerykańskiej wersji Steama padli ofiarą poważnej pomyłki studia Techland i firmy Deep Silver. Dead Island trafiło do oferty popularnego serwisu dystrybucji cyfrowej w nieukończonej wersji.

Amerykańscy użytkownicy serwisu dystrybucji cyfrowej Steam narzekają na szereg błędów w zakupionej pecetowej wersji Dead Island. Okazuje się, że w popularnej usłudze firmy Valve dostępna jest deweloperska edycja najnowszej produkcji polskiego studia Techland.

Tym samym gracze zapłacili za nieukończony produkt, cierpiący na wiele niedoróbek charakterystycznych dla wersji przeznaczonej dla twórców. Możliwe jest m.in. aktywowanie kodów (ang. cheats) czy unoszenie się w powietrzu oraz przenikanie przez ściany i inne obiekty w grze.

Nieukończona wersja polskiej gry Dead Island dostępna na amerykańskim Steamie [news uaktualniony] - ilustracja #1

Redaktorzy serwisu Eurogamer skontaktowali się z polskim deweloperem i otrzymali następującą odpowiedź: „Techland obecnie bada te informacje i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wszyscy mogli cieszyć się swoją kopią Dead Island. Firma Deep Silver bierze udział w procesie wydawniczym naszych gier, więc kolejne wieści w tej sprawie zostaną ujawnione przez tego wydawcę”.

To nie jedyny problem studia Techland związany z wydaniem długo oczekiwanej produkcji. Także sklepowe edycje Dead Island cierpią na sporą liczbę pomniejszych błędów, które już dzisiaj (w dniu amerykańskiej premiery) zostały naprawione za sprawą pierwszej łatki. Całkiem możliwe, że w przyszłości czekają nas publikacje kolejnych aktualizacji.

Dead Island na europejskim rynku zadebiutuje 9 września na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC. Tego samego dnia firma Techland wyda grę w Polsce, w wersji zlokalizowanej kinowo (napisy).

Uaktualnienie: Na oficjalnym, polskim profilu Dead Island na Facebooku pojawił następujący wpis: „Dla wszystkich zainteresowanych. Rzeczywiście wersja na STEAM, która była dzisiaj dostępna w US była wersją testową. Problem nie leżał po stronie Techlandu ponieważ to nie developer uploaduje wersję gry na STEAM. Niemniej po błyskawicznej interwencji, udało się uploadować ostateczną wersję PC. Sprawa trwała tylko kilka godzin niemniej bardzo przepraszamy naszych fanów za problemy i niepotrzebny stres. Oczywiście wszystko jest już ok :) Miłego grania ( u nas od piątku :)”