Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2004, 12:41

autor: Klecha

Nie ma to jak stare dobre gry, czyli Atari Anthology już na półkach w Ameryce Północnej

Korporacja Atari postanowiła pójść w ślady konkurencji (mowa m.in. o firmach Midway i Sega) . Za oceanem dostępna jest już kolekcja klasycznych hitów arcade firmy. Europejska premiera już za tydzień.

Korporacja Atari postanowiła pójść w ślady konkurencji (mowa m.in. o firmach Midway i Sega) . Za oceanem dostępna jest już kolekcja klasycznych hitów arcade firmy. Europejska premiera już za tydzień.

Nie ma to jak stare dobre gry, czyli Atari Anthology już na półkach w Ameryce Północnej - ilustracja #1

Za 19.99 dolarów posiadacze platform Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox mogą cofnąć się w czasie. W skład komplikacji Atari Anthology weszła gigantyczna liczba 85 gier video. Warto dodać, że liczba ta znacznie przewyższa łączną zawartość dotychczasowych edycji konkurencyjnych zestawów Midway Arcade Treasures oraz Sonic Mega Collection.

Nie ma to jak stare dobre gry, czyli Atari Anthology już na półkach w Ameryce Północnej - ilustracja #2

Zestaw zawiera dokładnie 18 kultowych już pozycji znanych z pierwszych automatów jakie pojawiły się w salonach gier (m.in. Asteroids, Battlezone, Centipede, Libeartor, Crystal Castles, Missile Command, Tempest). W komplikacji zamieszczono również 62 tytuły z pamiętnej konsoli Atari 2600 (m.in. Gravitar, Milipede, Super Breakout, Video Pinball, Warlords).

Nie ma to jak stare dobre gry, czyli Atari Anthology już na półkach w Ameryce Północnej - ilustracja #3

W ramach dodatków bonusowych umieszczono pięć produkcji, które od czasu ich stworzenia w latach osiemdziesiątych do tej pory nie doczekały się swojej publikacji. Są to następujace tytuły: Off the Wall, Blackjack, Steeplechase, Desert Falcon oraz Sprintmaster. Ponadto wydawcy kolekcji Atari Anthology przygotowali specjalny trójwymiarowy interfejs dzięki któremu gracze będą mogli sprawnie wybierać spośród wszystkich zawartych w nim tytułów.

Nie ma to jak stare dobre gry, czyli Atari Anthology już na półkach w Ameryce Północnej - ilustracja #4

Dla bardziej wymagających graczy przygotowany zostanie specjalny tryb wyzwań w którym będą mogli spróbować swoich sił w pojedynkach z drugim graczem, zabawie z podwójną prędkością przebiegu akcji gry, nagłymi zmianami czasu i wydarzeń, w psychodelicznym trybie Trippy oraz w przechodzeniu gier na czas.

Europejska premiera Atari Anthology będzie miała miejsce już 26 listopada.