Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

nowe materiały - newsy i ciekawostki (11)

Demo Stronghold: Crusader

Fajek, 11 sierpnia 2002, 15:36

Stronghold: Crusader (Twierdza: Krucjata) to sequel świetnej gry strategicznej Stronghold (w Polsce Twierdza), tym razem przenoszący nas do świata Bliskiego Wschodu w epoce wypraw krzyżowych (XI – XII wiek). Podobnie jak poprzednik, Stronghold: Crusader jest określany mianem „symulator twierdzy”.

Recenzja: Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika

Fajek, 9 sierpnia 2002, 13:26

Age of Wonders II: The Wizard’s Throne to bezpośrednia kontynuacja strategii turowej Age of Wonders, która na przełomie lat 1999/2000 została sowicie nagrodzona przez wiele czołowych czasopism i stron internetowych za świetną grywalność, pomysł i specyficzny klimat.

Publicystyka: Szkodliwość gier komputerowych

Fajek, 7 sierpnia 2002, 11:13

Szkodliwość gier komputerowych – to temat przewijający się ostatnio dość często przy okazji jakiejkolwiek zbrodni popełnionej przez młodych ludzi. Po co szukać winnych jak winnym są gry komputerowe...

Recenzja: Virtua Tennis

Fajek, 6 sierpnia 2002, 14:00

Virtua Tennis to PC-towa wersja jednej z najpopularniejszych gier sportowych stworzonych na konsolę SEGA DreamCast. W grze mamy okazję zmierzyć się z najsłynniejszymi tenisistami, jak Sampras, Moya czy Henman. Rozgrywki toczą się na słynnych kortach całego świata na różnych nawierzchniach (trawiaste, ceglaste, twarde i dywanowe), charakteryzujących się odmienną fizyką odbijania piłki.

Recenzja: Piotruś Pan - Wielki Powrót

Fajek, 5 sierpnia 2002, 13:13

Piotruś Pan: Wielki Powrót to gra zręcznościowa, w której gracz może samodzielnie uczestniczyć w przygodach jednego z najsłynniejszych bohaterów bajek dla dzieci. Fabuła gry jest stosunkowo luźno związana z wydarzeniami mającymi miejsce w filmie animowanym o tym samym tytule.

Recenzja: Crazy Taxi

Fajek, 2 sierpnia 2002, 12:00

Czy marzyłeś kiedyś o karierze... taksówkarza? Nie jest to łatwa robota. Chcąc zarobić trochę grosza jako taryfiarz, będziesz musiał się wykazać nie lada odwagą i sprytem!

Recenzja: Secret Service - In Harm's Way

Fajek, 31 lipca 2002, 13:17

Secret Service: In Harm's Way to gra akcji/FPS, w której wcielamy się w postać młodego agenta tajnych służb Stanów Zjednoczonych „Secret Service” o imieniu Mark Brophy. Naszym zadaniem jest ochrona ważnych postaci świata polityki oraz osobistości należących do rządu USA.

Zapowiedź: Savage

Fajek, 30 lipca 2002, 11:08

Savage to gry akcji w klimacie fantasy, łącząca elementy strzelanek FPS i strategii czasu rzeczywistego, przeznaczona głównie do rozgrywki wieloosobowej. Akcja toczy się w prymitywnym okresie ziemskiej ewolucji, gdy ludzie łączyli się w koczownicze plemiona, z trudem zdobywając pożywienie i broniąc się przed drapieżnikami. W okresie tym dominowała przemoc, a jedyną przewagą ludzi była umiejętność tworzenia narzędzi, broni i innych przedmiotów powstałych z pracy rąk.

Zapowiedź: Devastation

Fajek, 29 lipca 2002, 12:00

Gra akcji/FPS nastawiona przede wszystkim na wieloosobowe rozgrywki drużynowe w sieci. Akcja rozgrywa się w zurbanizowanym świecie niedalekiej przyszłości. Gracze w ośmioosobowych zespołach walczą ze sobą w 32 zróżnicowanych lokacjach. Mimo iż Devastation ukierunkowane jest na wieloosobową rozgrywkę, mamy również możliwość gry single player z botami.

Recenzja filmu Resident Evil

Fajek, 27 lipca 2002, 17:55

Seria gier Resident Evil jest jedną z najciekawszych w hisotii gier komputerowych, dlatego nie dziwi fakt, iż zdecydowano się na jej podstawie nakręcić film. A co z tego wyszło przekonacie się czytając naszą recenzję.

Recenzja: Spider Man: The Movie

Fajek, 25 lipca 2002, 15:19

Przygodowa gra akcji oparta o superprodukcję filmową z 2002 roku ze słynnym Spider-Manem w roli głównej. Gracz sam staje się bohaterskim człowiekiem-pająkiem, obdarzonym niesamowitymi umiejętnościami wspinania się po pionowych ścianach czy wystrzeliwania lepkich sieci. Fabuła gry rozwija się podobnie jak w filmie. Wykonując koleje misje trzeba rozwiązać kryminalną zagadkę, za którą kryje się tajemnicza postać Green Goblina i jego diabelskich legionów.

Zapowiedź: The Sum of All Fears

Fajek, 25 lipca 2002, 12:00

The Sum of All Fears to taktyczna gra akcji oparta na motywach zarówno książki autorstwa Toma Clancy’ego o tym samym tytule (pol. Suma wszystkich strachów) jak i filmu na niej bazującego, w którym występują Ben Affleck oraz Morgan Freeman.

Recenzja: Mercedes Benz Truck Racing

Fajek, 24 lipca 2002, 10:40

Mercedes Benz Truck Racing to wyścigi ciągników siodłowych posiadające oficjalną licencję firm Daimler Chrysler i Mercedes Benz. Gra pomimo, że przeszła bez większego echa, zyskała uznanie wśród tzw. „hardcore’owych” graczy ze względu na znakomicie opracowany model jazdy...

Battle Realms – poradnik

Sznur, 23 lipca 2002, 13:39

Zapraszamy do korzystania z nowo opublikowanego poradnika do Battle Realms, znakomitej gry strategicznej, osadzonej w realiach Dalekiego Wschodu. Grę stworzył zespół Liquid Entertainment, składający się z ludzi, którzy zdobyli doświadczenia przy pracach nad serią Command & Conquer.

Zapowiedź: Ring II

Fajek, 23 lipca 2002, 12:31

Ring II to kontynuacja gry przygodowej z końca lat dziewięćdziesiątych „Ring”, która to zdobyła wiele prestiżowych nagród, m.in. „1998 EMMA AWARD for Best Adventure Game”.

Recenzja: Eurofighter Typhoon

Fajek, 23 lipca 2002, 11:21

Eurofighter Typhoon to najnowszy symulator lotu twórców doskonałego EF2000 i TFX. W grze możemy pilotować w pełni interaktywne wersje prototypowego myśliwca Eurofighter, wykonując wiele złożonych misji bojowych. Eurofigther Typhoon to jedna z najpotężniejszych maszyn na świecie.

Recenzja: Sid Meier’s Sim Golf

Fajek, 22 lipca 2002, 15:25

Sid Meier’s Sim Golf to symulacja ekonomiczno-budowlana, powstała przy współpracy z Maxis Games, ekspertem od tego typu produkcji (Sim City, The Sims). W grze możemy projektować, budować i zarządzać polami golfowymi na różnych poziomach szczegółowości. Rozgrywka w Sim Golf w znaczący sposób przypominać będzie Sim City, lecz zamiast budować miasto zajmiemy się wszelkimi aspektami pól golfowych.

Recenzja: Warcraft III - Reign of Chaos PL

Fajek, 19 lipca 2002, 15:10

Polonizacja Warcraft III była najdroższą lokalizacją gry w Polsce. Właśnie dlatego wszyscy spodziewali się, iż będzie ona stałą na najwyższym poziomie. Jeśli chcecie się przekonać jak jest naprawdę, zapraszam do recenzji polonizacji tejże gry.

Nowe opowiadanie w Hyde Parku

Solnica, 19 lipca 2002, 14:53

Zapraszam do naszego działu Hyde Pak, gdzie znajdziecie dzisiaj kolejną ciekawą opowieść autorstwa jednego z naszych współpracowników. Będzie z niej można nauczyć się kilku rzeczy o zbójeckich technikach walki, lądowania, odkrywania, reperowania, dyplomacji, czczenia, a także dowiedzieć się, co do tego wszystkiego ma rzeżucha.

Recenzja: Battle Realms

Fajek, 18 lipca 2002, 15:48

Strategia czasu rzeczywistego osadzona w azjatyckiej scenerii, stworzona przez zespół Liquid Entertainment, składający się z ludzi, którzy pracowali nad serią Command & Conquer. Niepokonany samuraj i odważni mnisi przeciwstawiają się barbarzyńcom, złym czarnoksiężnikom i śmiertelnym ninja, a wszystko to dzieje się w świecie pełnym magii i walki.

Nowa publicystyka: Strzelanina z polski rodem - wywiad z twórcami „Painkillera”

Solnica, 17 lipca 2002, 12:28

O kulisach powstawania najnowszej, tworzonej w Polsce strzelaniny FPS -„Painkillera”, inspiracjach i rynku gier w Polsce i na świecie rozmawiamy z Adrianem Chmielarzem, szefem zespołu People Can Fly.

Zapowiedź: Battlefield 1942

Fajek, 17 lipca 2002, 12:06

Z miesiąca na miesiąc gry typu „team-based FPS”, czyli pierwszoosobowe strzelanki zorientowane na rozgrywkę grupową, zyskują sobie kolejne rzesze fanów, co z kolei powoduje, iż producenci starają się na tym skorzystać, produkując coraz to kolejne tytuły mieszczące się w kanonie gatunku. Firma Digital Illusion postanowiła stworzyć właśnie takiego „tim-bejsd szutera”, wykorzystując niezwykle ostatnio popularny temat II Wojny Światowej – Battlfield 1942.

Poradnik do Might and Magic IX: Writ of Fate

Solnica, 16 lipca 2002, 11:33

Zaktualizowaliśmy znajdujący się na naszych łamach poradnik do wydanej niedawno w naszym kraju przez CD Projekt gry Might and Magic IX: Writ of Fate. Od dzisiaj znajdziecie w nim opisy wszystkich dostępnych w grze lokacji.

Publicystyka: Doom III – Powrót giganta coraz bliżej

Fajek, 16 lipca 2002, 10:42

Doom – swoistego rodzaju przełom w historii gier komputerowych powraca, ponownie mając szanse na zyskanie sobie miana „przełomu”. Doom III, bo o nim mowa, będzie najprawdopodobniej najbardziej spektakularną grą wszechczasów.

Recenzja: Darkened Skye

Fajek, 15 lipca 2002, 15:11

Skittles: Darkened Skye to gra akcji posiadająca interesujący wątek przygodowy, w której zastosowano widok z perspektywy trzeciej osoby z ruchomą kamerą. Rzecz dzieje się w fantastycznej krainie pełnej magii i groźnych potworów, gdzie wcielamy się w postać kobiety-wojowniczki Skye. Została jej powierzona niesłychanie ważna misja, polegająca na odnalezieniu pięciu części starożytnego i niezwykle potężnego talizmanu...

Zapowiedź: Rayman 3 - Hoodlum Havok

Fajek, 12 lipca 2002, 10:50

Rayman 3: Hoodlum Havok to nowa część przygód Raymana – jednego z najpopularniejszych na świecie bohaterów gier dla dzieci i młodzieży. Nowy Rayman to duży krok naprzód w stosunku do poprzednich części. Zastosowano tu zupełnie nowy, innowacyjny system walki oferujący graczom unikalne możliwości rozgrywki z gatunku action-adventure.

Recenzja: Hitchcock - Ostatnie Cięcie

Fajek, 11 lipca 2002, 13:09

Hitchcock: Ostatnie Cięcie to gra przygodowa inspirowana twórczością mistrza horroru, Alfreda Hitchcock’a. Gracze wcielają się w prywatnego detektywa Joseph’a Shamley, posiadającego nadprzyrodzone moce umysłowe, które obudziły się w nim w dniu śmierci jego rodziców.

Recenzja: Atlantyda: Zaginiony Ląd - Próba Ognia

Fajek, 10 lipca 2002, 10:29

Atlantyda: Zaginiony Ląd - Próba Ognia to przygodowa gra akcji FPP oparta o fabułę animowanego filmu o zaginionej Atlantydzie z wytwórni Disney Entertainment.

Recenzja: Black & White - Creature Isle

Fajek, 9 lipca 2002, 11:45

Podobnie jak poprzedniczka Black & White: Creature Isle jest strategią rozgrywającą się w czasie rzeczywistym, w której wcielimy się w rolę boga rządzącego swymi wyznawcami. W Creature Isle jeszcze większy nacisk położny został na rozróżnienie dobra od zła w zależności od upodobań graczy i ich sposobu rozwiązywania zadań. Akcja przenosi nas na nowo odkrytą wyspę zamieszkałą przez wiele różnych stworzeń, zarówno tych dziwacznych jak i tych spotykanych wyłącznie w mitologii. Ponieważ jest to miejsce bez panującego boga, musimy wykazać się jeszcze większymi umiejętnościami propagowania swojej boskości aby pozyskać nowych wyznawców.

Poradnik: Soldier of Fortune 2 - Double Helix

Fajek, 8 lipca 2002, 11:26

Soldier of Fortune 2: Double Helix to sequel znanej gry akcji FPP Soldier of Fortune, gdzie mieliśmy okazję wcielić się w postać Johna Mullinsa i walczyć z grupą terrorystyczną dążącą do zdetonowania głowic nuklearnych. Gra zasłynęła m.in. bardzo szybką akcją i wieloma scenami przemocy.

Recenzja Warcraft III

Mariusz Klamra, 6 lipca 2002, 17:08

Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu się doczekaliśmy! Warcraft III już jest od wczoraj w naszych sklepach, a już dziś mamy przyjemność zaprezentować jego recenzję autorstwa znanego zapewne wszystkim Jacka Piekary. Czy gra warta jest wielu lat oczekiwania?

Recenzja: Duke Nukem - Manhattan Project

Fajek, 5 lipca 2002, 11:42

Duke Nukem: Manhattan Project ma być swoistego rodzaju „wypełniaczem” w okresie oczekiwania na Duke Nukem Forever, grę, która najprawdopodobniej nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Zapowiedź: Medieval - Total War

Fajek, 4 lipca 2002, 14:18

Medieval: Total War to kontynuacja słynnej i wielokrotnie nagradzanej serii gier strategicznych, tworzonych przez zespół Creative Assembly. Po dalekowschodnich klimatach w Shogun: Total War przenosimy się w bardziej nam znane realia średniowiecznej Europy.

Recenzja: Arthur's Knights II - Tajemnica Merlina

Fajek, 3 lipca 2002, 13:36

Arthur's Knights II: Tajemnica Merlina to teoretycznie sequel gry sprzed 2 lat. Dlaczego teoretycznie? Po odpowiedź zapraszam do recenzji...

Duke Nukem... demo!

Fajek, 2 lipca 2002, 14:53

... niestety tylko do niedawno wydanego Manhattan Project. Ale trzeba przyznać, iż MP jest grą wartą naszego zainteresowania, dlatego Ci którzy wahają się nad zakupem pełnej wersji, powinni zapoznać się z demem.

Recenzja: Nowe Szaty Króla

Fajek, 2 lipca 2002, 11:25

Nowe Szaty Króla to zręcznościowa gra platformowa oparta na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena o tym samym tytule. Gracz staje się królem podstępnie zamienionym w Lamę przez swoją doradczynię Izmę i wypędzonym z własnego królestwa...

Recenzja: Global Operations

Fajek, 1 lipca 2002, 11:28

Global Operations to taktyczna gra akcji przedstawiająca rzeczywiste zadania wykonywane przez oddziały specjalne, wzorowana bezpośrednio na hicie jakim jest bez wątpienia Counter Strike.

Recenzja: Tennis Masters Series

Fajek, 28 czerwca 2002, 15:53

Symulacja gry w tenisa pozwalająca graczom na sprawdzenie swoich umiejętności w tej dyscyplinie sportowej i zmierzenie się z 71 profesjonalnymi graczami (każdy posiadający: swój indywidualny styl gry, cechy, morale i specjalne zdolności) zarówno w grze singlowej, jak i deblowej.

Recenzja: Tony Hawk's Pro Skater 3

Fajek, 28 czerwca 2002, 10:58

Tony Hawk's Pro Skater 3 to kolejna część znanej już serii gier sportowych traktujących o niesamowitych wyczynach i ewolucjach wykonywanych przy użyciu deskorolki. W stosunku do poprzedniczek nie uległ zmianie charakter i styl samej gry, jednak autorzy wprowadzili sporo ulepszeń jeżeli chodzi o samą grafikę, efekty dźwiękowe, a także nowe możliwości rozgrywki.

Publicystyka: nVidia vs ATi

Fajek, 27 czerwca 2002, 14:33

Czasy gdy nVidia niepodzielnie królowała na rynku wysokowydajnych układów graficznych, bezpowrotnie minęły. Pomimo, iż firma ta nadal dysponuje najszybszym układem graficznym (GF4 Ti 4600), bardzo wielu użytkowników decyduje się na rozwiązania konkurencji, mianowicie kanadyjskiej firmie ATI. Aby pomóc Wam w ewentualnym wyborze najlepszego (i zarazem najbardziej opłacalnego) rozwiązania publikujemy obszerny artykuł/test dotyczący danych rozwiązań.

Zapowiedź SWAT – Urban Justice

Fajek, 27 czerwca 2002, 10:41

SWAT: Urban Justice to kolejna odsłona znanej serii firmy Sierra opowiadającej o działaniach jednostek SWAT. Jednak już na wstępie należy zaznaczyć, że nie należy nazywać tej gry SWAT 4, ponieważ jak twierdzi firma Sierra, jest to coś więcej. Urban Justice bazuje na poprzednich częściach serii, jednak wnosi dużo nowości i przede wszystkim nową koncepcję.

Warlords: Battlecry II - poradnik

Solnica, 26 czerwca 2002, 14:36

Tak więc pragniesz zostać bohaterem? Charyzmatycznym dowódcą prowadzącym do boju niezliczone zastępy wojsk walczących z pieśnią na ustach? Liderem oddziałów zdecydowanych pójść za tobą nawet w ogień i gdy przyjdzie potrzeba poświęcić swoje życie? Lepiej trafić nie mogłeś, zamieszczony dzisiaj na naszych stronach poradnik napisany jest właśnie dla Ciebie!

Recenzja: Kolorowy Rajd

Fajek, 26 czerwca 2002, 10:43

Kolorowy rajd to dynamiczne, zabawne i kolorowe wyścigi przygotowane przez firmę Disney specjalnie dla najmłodszych użytkowników komputerów. Gracz dostaje do wyboru trzynastu różniących się wyglądem kierowców znanych ze świata bajek Disney’a...

Recenzja: Legacy of Kain - Blood Omen 2

Fajek, 25 czerwca 2002, 11:00

Kain, jeden z najbardziej negatywnych bohaterów gier, wraca na ekrany PC!! I to na dodatek w grze, która w żaden sposób nie przypomina swojego pierwowzoru. Przerzucamy się na pełny trójwymiar!

Na co warto lub nie warto pójść do kina - recenzja filmu Spider-Man

Solnica, 24 czerwca 2002, 14:16

Zadziwiający człowiek-pająk szturmem zdobywa kina na całym świecie, oplątując swymi sieciami miliony młodych widzów. Nie przeszkadzają mu w tym ani tabuny bandytów, ani Zielony Goblin, ani nawet sarkający filmowi krytycy, którzy wręcz chodzą po ścianach. Ze złości.

Recenzja: Might & Magic IX – Writ of Fate

Fajek, 24 czerwca 2002, 11:05

Writ of Fate to dziewiąta cześć jednej z najpopularniejszych serii cRPG rozgrywająca się w fantastycznym świecie Might & Magic. Fabuła toczy się w innym rejonie tego samego świata co w Heroes of Might & Magic IV. Od naszego postępowania w grze zależeć będzie złagodzenie lub nasilenie konfliktu zaistniałego w tej części świata.

Poradnik do Another War

Solnica, 21 czerwca 2002, 17:14

Another War to pierwsza gra z gatunku cRPG osadzona w realiach drugiej wojny światowej, będąca na dodatek naszą rodzimą produkcją. Jej zapowiedź i recenzję zamieściliśmy na naszych stronach już jakiś czas temu, dzisiaj dołączył do nich kolejny materiał - poradnik.

Recenzja: Gothic

Fajek, 21 czerwca 2002, 10:13

Gothic to debiut niemieckiej firmy Piranha Interactive, która to nie mając doświadczenia na tym polu zdecydowała się na stworzenie tego rasowego cRPG osadzonego w pełni trójwymiarowym świecie.

Recenzja: Pepsi MAX Extreme Sports

Fajek, 20 czerwca 2002, 10:23

Sporty Ekstremalne, jak sama nazwa sugeruje nie są przeznaczone dla wszystkich. Powodem może być choćby brak odwagi lub środków do ich uprawiania. I między innymi z tych powodów firma Innerloop wydała grę Pepsi MAX Extreme Sports.

Hyde Park: Caen Skrytobójca

Solnica, 19 czerwca 2002, 15:42

Tęgi karczmarz ze świecą w ręku pokonywał kolejne schody swojego przybytku. Było już późno, ostatni klient dawno już zasnął sącząc kiepskie piwo. Grubas starał się poruszać jak najciszej, zupełnie jak gdyby czegoś się obawiał. Po pokonaniu ostatniego stopnia przystanął na chwilę, ciszę zakłócał jedynie jego przyspieszony oddech...