Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2014, 10:25

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

[News zaktualizowany] Far Cry Classic, reedycja pierwszej odsłony serii, ukaże się 12 lutego

Firma Ubisoft poinformowała, że 12 lutego, w ramach cyfrowej dystrybucji, na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 pojawi się gra Far Cry Classic. Natomiast dwa dni później na europejski rynek trafi kompilacja gier z serii Far Cry - Far Cry: The Wild Expedition.

Far Cry Classic to konsolowa reedycja pierwszej części serii. - [News zaktualizowany] Far Cry Classic, reedycja pierwszej odsłony serii, ukaże się 12 lutego - wiadomość - 2014-01-10
Far Cry Classic to konsolowa reedycja pierwszej części serii.

Polski oddział firmy Ubisoft potwierdził na Facebooku, że kompilacja Far Cry: The Wild Expedition ukaże się w Polsce 13 lutego w wersji na komputery PC. Produkcja sprzedawana będzie w rekomendowanej cenie 99 zł.

Nowe wydania gier z serii Far Cry:
  • Far Cry Classic - reedycja pierwszej części przeznaczona na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Premiera nastąpi 12 lutego
  • Far Cry: The Wild Expedition – kompilacja gier Far Cry, Far Cry 2, Far Cry 3 oraz Far Cry 3: Blood Dragon na komputery PC i konsole PlayStation 3, Xbox 360. Zestaw ukaże się w Europie 14 lutego.

Kilka dni temu donosiliśmy o zbiorczym wydaniu serii Far Cry - Far Cry: The Wild Expedition. Firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała ten projekt, przy okazji informując, że 12 lutego, w cyfrowej dystrybucji na konsolach X360 i PS3 ukaże się gra Far Cry Classic - reedycja pierwszej odsłony. Produkcję zakupimy za kwotę 7,99 funtów (około 40 zł).

Dodatkowo poznaliśmy cenę oraz okładkę kompilacji The Wild Expedition, zawierającej Far Cry, Far Cry 2, Far Cry 3 oraz Far Cry 3: Blood Dragon. Zestaw dostępny będzie na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC w cenie 29,99 funtów (około 150 zł). Niestety obecnie nie wiemy, czy kompilacja ukaże się także w naszym kraju, gdyż polski oddział firmy Ubisoft nie wydał jeszcze oświadczenia w tej sprawie. Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwe poczekać na wyjaśnienie sytuacji.

Pierwsza cześć serii Far Cry ukazała się na komputerach PC w 2004 roku. „Jedynka” została wyprodukowana przez niemieckie studio Crytek, obecnie kojarzone głównie z serią Crysis. „Dwójka”, stworzona już przez firmę Ubisoft, trafiła na rynek w 2008 roku, a w 2012 pojawiła się trzecia odsłona, do której w maju 2013 roku wypuszczono samodzielne rozszerzenie Blood Dragon.

Okładka PC-towej edycji gry Far Cry: The Wild Expedition.
Okładka PC-towej edycji gry Far Cry: The Wild Expedition.