Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 09:11

autor: DogGhost

Neverwinter ukaże się dopiero pod koniec 2012 roku

Kolejna gra oparta na systemie fabularnym Dungeons & Dragons ukaże się dopiero pod koniec 2012 roku. Koncern Hasbro doszedł do porozumienia z firmą Atari odnośnie wykorzystania licencji D&D w grach.

Producentowi zabawek, firmie Hasbro, udało się dojść do porozumienia z koncernem Atari w kwestii dotyczącej praw do najbardziej znanego na świecie systemu gier fabularnych, Dungeons & Dragons. Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że najnowsza produkcja oparta na nim, Neverwinter, ukaże się dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. Fakt ten nie jest jednak spowodowany problemami z licencją, lecz przejęciem studia Cryptic przez firmę Perfect World.

Neverwinter ukaże się dopiero pod koniec 2012 roku - ilustracja #1

Spór między dwoma koncernami został zapoczątkowany pod koniec 2009 roku przez spółkę zależną Hasbro, Wizards of the Coast, która oprócz wydawania gier RPG zajmuje się m.in. kolekcjonerskimi grami karcianymi z Magic: the Gathering na czele. Przyczyną pozwu było udostępnienie przez Atari licencji do Dungeons & Dragons firmie Namco Bandai, czyli jej konkurentowi z branży rozrywkowej. W związku z tym koncern Hasbro oskarżył swoich partnerów o oszustwo oraz złamanie warunków umowy.

Szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione, ale Hasbro oświadczyło, że Atari będzie w dalszym ciągu kontynuować prace nad dotychczasowymi produkcjami z serii Dungeons & Dragons. Wśród nich znajdują się m.in. wydany niedawno Dungeons & Dragons: Daggerdale, a także gra na Facebooka o nazwie Heroes of Neverwinter.

Neverwinter ukaże się dopiero pod koniec 2012 roku - ilustracja #2

Neverwinter, której premiera została przełożona z listopada tego roku na schyłek 2012 roku, to przeznaczona wyłącznie na komputery osobiste gra z gatunku action-RPG, która kładzie duży nacisk na elementy sieciowe. Pierwsze informacje na temat tej produkcji zostały przedstawione podczas tegorocznych targów E3. Przygoda będzie się rozgrywać przede wszystkim w tytułowym mieście Neverwinter. Kluczowym wydarzeniem dla rozwoju fabuły jest erupcja wulkanu, która spowodowała zniszczenie części dzielnic. Bohaterowie staną w obliczu konfliktu dotyczącego sposobu odbudowy tego miejsca.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.