Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2001, 18:50

autor: Sznur

Najważniejsze gry XX wieku - cz.3 ostatnia

Ostatnie pięć pozycji, które wstrząsnęły przemysłem gier komputerowych w XX wieku, a także graczami, którzy przez dłuższy czas nie mogli otrząsnąć się z wrażenia jakie na nich wywarły te tytuły.

Ostatnie pięć pozycji, które wstrząsnęły przemysłem gier komputerowych, a także graczami, którzy przez dłuższy czas nie mogli otrząsnąć się z wrażenia jakie na nich wywarły te tytuły.

Dune II: The Battle of Arrakis (1993) była grą, która stworzyła gatunek Real Time Strategy i zainspirowała innych do zrobienia takich gier jak WarCraft czy Age of Empires.

King's Quest IV: The Perils of Rosella (1988) połączył prostą grafikę z fabułą i rozwiązywaniem zagadek, dzięki czemu gry przygodowe stały się jednym z najpopularniejszych gatunków.

Myst (1993) jako gra, która sprzedała się w największym nakładzie na całym świecie (6,3 mln egzemplarzy), spowodowała poruszenie na rynku gier komputerowych i zwiększyła popularność samego grania.

Doom (1993) był pierwszą w historii grą 3D. Jedna z najbardziej popularnych strzelanek w perspektywie z pierwszej osoby, która na długo stała się kultową grą.

Quake (1996) następna strzelanka będąca chyba jedną z najbardziej przełomowych gier, zyskując ogromną popularność wśród graczy mogących zmierzyć się w wieloosobowych rozgrywkach sieciowych. W przeciwieństwie do Dooma gra posiadała środowisko w pełni 3D (również góra i dół) oraz w pełni renderowane postacie.