Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2012, 10:36

autor: Aver

Najlepsze wyposażenie w grze Dust 514 za 24 centy

Najlepsze wyposażenie w najnowszej grze free-to-play studia CCP na konsolę PlayStation 3 będzie kosztowało zaledwie 24 centy. Trzeba je będzie jednak na nowo zakupić po każdej śmierci.

Nadchodząca strzelanka FPS na konsolę PlayStation 3 Dust 514 będzie całkowicie darmowa, ale zaoferuje możliwość zakupienia najlepszego wyposażenia za 24 centy (ok. 80 groszy). Taką informację podał Morgan Godat, wiceprezes studia Crowd Control Productions (CCP), w rozmowie z serwisem Eurogamer na targach E3. Pecetowym graczom islandzka firma z pewnością jest znana dzięki grze MMO EVE Online.

Najlepsze wyposażenie w grze Dust 514 za 24 centy - ilustracja #1

Jak to jednak zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Z każdą śmiercią gracz straci posiadaną broń i ekwipunek, co będzie wiązało się z koniecznością rozważenia ponownego zakupu. Jak stwierdził sam Godat:

Jedną z charakterystyk Dust 514 jest fakt, że z każdą śmiercią traci się wszystkie przedmioty, stąd tak niska cena najlepszego wyposażenia. Możesz zakupić 100 sztuk wybranej broni i 100 sztuk pancerza. Z powodu utraty ekwipunku staramy się, żeby jego cena była odpowiednio proporcjonalna.

Wiceprezes CCP zaznaczył, że podana cena została określona w oparciu o informacje od testerów biorących udział w zamkniętej, wewnętrznej becie Dust 514 i może jeszcze ulec zmianie. Podkreślił zarazem, że zakupienie najlepszego wyposażenia nie jest przewidywane w chwili rozpoczęcia gry. Taka możliwość zostanie odblokowana dopiero w chwili osiągnięcia odpowieniego poziomu umiejętności.

Najlepsze wyposażenie w grze Dust 514 za 24 centy - ilustracja #2
W Dust 514 każda złotówka będzie na wagę życia i śmierci

Trzeba przyznać, że mamy do czynienia z kolejną pomysłową wariacją zaimplementowania mikropłatności w grze free-to-play. Jak sprawdzi się ona w praktyce? Czas pokaże. Godat zarzeka się, że najlepsze wyposażenie będzie można zdobyć także na polu walki, bez konieczności sięgania do portfela oraz że podana cena to koszt wszystkich elementów ekwipunku oraz broni.

John Lander, jeden z twórców EVE Online, przyznał w rozmowie z serwisem Eurogamer, że „wcześniej nikt nigdy nie próbował takiego rozwiązania; jest to na tyle nowe podejście, że nie wiemy jakie będzie ono miało konsekwencje”.

Warto dodać, że Dust 514 to strzelanka MMO, której akcja rozgrywa się w uniwersum znanym z pecetowej gry EVE Online. Nic więc dziwnego, że twórcy z CCP planują połączenie obu tytułów. Dzięki takiemu rozwiązaniu pecetowi fani symulatora kosmicznego będą mogli m.in. przesyłać wirtualne fundusze na konta graczy biorących udział w pierwszoosobowych walkach na powierzchniach planet. Jak mówi Godat:

Chcemy, aby gracze w EVE Online opłacali wojny w Dust 514. Fan symulatora będzie mógł udać się do swojego znajomego i powiedzieć mu: „Hej, oto 50 miliardów ISK [cyfrowej waluty w EVE Online] na twoją armię”.

Na 29 czerwca planowana jest pierwsza sesja betatestów Dust 514 z udziałem osób, które zapisały się na nią na oficjalnej stronie tytułu. W sierpniu gra zostanie przeniesiona na serwery EVE Online. Premiera przewidywana jest na drugą połowę roku.