Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2012, 10:25

autor: Sarge

Gran Turismo 5 zmierza na PlayStation Vita?

Wygląda na to, że jest szansa na pojawienie się Gran Turismo 5 na przenośnej konsoli PlayStation Vita. Firma Sony rozsyła bowiem ankiety na ten temat, pytając się również m.in. o nowe możliwości usługi PlayStation Plus.

Jeden z użytkowników serwisu IGN otrzymał od firmy Sony ankietę dotyczącą konsol z rodziny PlayStation. Pojawiła się w niej wzmianka m.in. na temat gry wyścigowej Gran Turismo 5 w wersji na PlayStation Vita, a także nowych atrakcji oferowanych w ramach subskrypcji PlayStation Plus.

Gran Turismo 5 zmierza na PlayStation Vita? - ilustracja #1
Źródło: IGN.com

Użytkownik Adam Latham został zapytany, czy byłby zainteresowany Gran Turismo 5 na PlayStation Vita, nawet jeśli mógłby zakupić edycję na PlayStation 3 w niższej cenie. Firma Sony najwyraźniej bada w ten sposób rynek i przymierza się do wydania reprezentanta popularnej serii wyścigowej także na PlayStation Vita. To nie pierwszy raz, kiedy dzieło studia Polyphony Digital trafiłoby na konsolę przenośną – w 2009 roku specjalną odsłonę otrzymali posiadacze PSP.

Kolejne pytanie dotyczyło usługi PlayStation Plus. Japoński gigant najwyraźniej zastanawia się nad wprowadzeniem możliwości podarowania subskrybentom cyfrowej wersji gry na PlayStation 3 w sytuacji, gdyby zakupili ją wcześniej na PlayStation Vita. Działałoby to również w drugą stronę – np. nabywając grę z serii FIFA na PlayStation 3, moglibyśmy otrzymać jej elektroniczną edycję na przenośną konsolę.

Gran Turismo 5 zmierza na PlayStation Vita? - ilustracja #2
Źródło: IGN.com

Ostatnie z ujawnionych pytań dotyczyło gier sprzedawanych w cyfrowej dystrybucji i sklepach. Użytkownik mógł wybrać, czy wolałby zakupić oczekiwaną produkcję w pudełku, czy raczej zdecydowałby się na elektroniczną alternatywę, za którą zapłaciłby 5 funtów mniej niż wynosi średnia cena tytułu w tradycyjnych sieciach sprzedaży.

Powyższych informacji nie należy traktować jako zapowiedzi wejścia tych pomysłów w życie. Firma Sony na razie bada preferencje użytkowników i na ich podstawie może zdecydować o ewentualnej implementacji wymienionych rozwiązań. Pojawienie się Gran Turismo 5 na PlayStation Vita wydaje się najbardziej realne – to niezwykle mocna marka, której premiera mogłaby przyczynić się do wzrostu sprzedaży przenośnej konsoli.