Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 maja 2015, 15:15

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Star Wars Rebels: Recon Missions czy Strike Wing: Raptor Rising)

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Asphalt 8: Airborne, Junk Jack X, Looney Tunes Dash!, Star Wars Rebels: Recon Missions czy Strike Wing: Raptor Rising

Ponownie przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych naszym zdaniem aktualizaji gier mobilnych, jakie pojawiły się w zeszłym tygodniu dla produkcji dostępnych w usługach App Store, Google Play i Windows Phone.

Asphalt 8: Airborne

Zaczynamy od Asphalt 8: Airborne, czyli wyśmienitej gry wyścigowej studia Gameloft. Produkcja otrzymała potężną aktualizację, która wprowadziła nową lokację w postaci tropikalnej wyspy Teneryfa, w ramach której możemy szaleć na czterech trasach. Dodano także osiem samochodów, w tym Lamborghini Aventador oraz Audi R8 LMS Ultra. Twórcy zwiększyli również limit graczy w trybie sieciowym z 8 do 12, czemu towarzyszy kilka świeżych multiplayerowych eventów. Ponadto silnik został zoptymalizowany pod katem 64-bitowych urządzeń.

Obecnie aktualizacja dostępna jest tylko na iOS, wersje na Androida i Windows Phone zadebiutują wkrótce.

Junk Jack X

Sporego patcha otrzymała także sandboksowa platformówka Junk Jack X, czyli klon gry Terraria, który w opinii wielu graczy jest lepszy niż mobilna konwersja pierwowzoru. Łatka wprowadza do rozgrywki części elektroniczne, co w istotny sposób rozszerza możliwości oferowane przez system rzemiosła, pozwalając na budowanie skomplikowanych maszyn. Współgrają z tym zmiany w silniku graficznym ulepszające jakość efektów świetlnych i wprowadzające kolorowe światła. Twórcy rozszerzyli także świat gry o planetę nazwana Thetis, która zapełniona została nowymi potworami, surowcami, zbrojami oraz typami uzbrojenia.

Looney Tunes Dash!

Spore atrakcje czekają także na fanów runnera Looney Tunes Dash!. Wypuszczona w minionym tygodniu aktualizacja wprowadziła do kampanii jedenasty rozdział, osadzony na terenie nawiedzonego miasteczka. Ponadto jako kojot możemy spróbować przechytrzyć Strusia Pędziwiatra w piętnastu nowych misjach. Ostatnią zmianą jest pojawienie się eventów. W ich ramach co tydzień-dwa gracze otrzymują konkretne zadania do wykonania, które są sowicie wynagradzane.

Star Wars Rebels: Recon Missions

Warto także odnotować zmiany wprowadzone do Star Wars Rebels: Recon Missions. Ta platformówka do tej pory oferowała za darmo kilka pierwszych poziomów, a resztę zawartości odblokowaliśmy przez jednorazową mikropłatność. To dobry model, ale trudno z nim osiągnąć sukces na rynku mobilnym. Aktualizacja sprawia, że możemy teraz bez opłat przejść całą kampanię jednym bohaterem. Wprowadzono system energii, ale możemy skrócić czas potrzebny na jej odnowienie oglądając reklamy. Ponadto dodano nowe postacie, a podczas walk możemy skorzystać z nowych ataków.

Strike Wing: Raptor Rising

Ostatnią aktualizacją, o której chcemy wspomnieć jest ta, jaką otrzymał kosmiczny symulator Strike Wing: Raptor Rising. Darmowa łatka dodaje do kampanii drugi epizod, zawierający masę nowych misji obracających się wokół inwazji sił kosmitów, których siły są bardzo agresywne i preferują potyczki na krótkie dystanse. Do walki z nimi możemy wykorzystać trzy dodatkowe statki. Ponadto lista wyzwań powiększyła się o ponad dwadzieścia nowych.