Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWPANDiOS
Okładka Star Wars Rebels: Recon Missions (WP)
OkładkaStar Wars Rebels: Recon Missions (WP)

Star Wars Rebels: Recon Missions

Gra platformowa oparta na kanwie animowanego serialu Star Wars Rebels, przeznaczona na platformy mobilne oraz przeglądarki. Akcja Star Wars Rebels: Recon Missions rozgrywa się pomiędzy trzecim a czwartym epizodem filmowej sagi.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | Star Wars

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars Rebels: Recon Missions Premiera

26mar2015

iOS AND WP

Gry podobne do Star Wars Rebels: Recon Missions

Castle of Illusion

Rayman Fiesta Run

Temple Run 2

Aktualizacja: 28 lipca 2016 roku firma Disney Interactive Studios zamknęła serwery gry. Wcześniej Star Wars Rebels: Recon Missions zostało usunięte ze sklepu Google Play.

Star Wars Rebels: Recon Missions to wydana na Androida mobilna platformówka osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gra korzysta z nietypowego modelu darmowego z mikropłatnościami – bez opłat otrzymujemy bowiem dostęp do krótkiego dema, a kolejne mapy i wyzwania odblokowujemy w ramach jednorazowej mikropłatności.

Zgodnie z tytułem, gra stanowi adaptację animowanego komputerowo serialu Star Wars Rebels. Akcja osadzona jest zatem pomiędzy trzecim, a czwartym epizodem filmowej sagi, w czasach gdy Imperium umacnia swoją potęgę, polując na resztki zakonu Jedi. Jednocześnie powoli zaczyna rodzić się Rebelia i wśród jej pierwszych członków znajduje się sześcioosobowa załoga statku Ghost, która przeprowadza akcje dywersyjne przeciwko siłom imperialnym.

Rozgrywka podzielona jest na dwie płaszczyzny. Pierwszą i zdecydowanie ważniejszą jest aspekt platformówkowy. Mapy wykonane są w ślicznym 3D, ale mechanizmy rozgrywki pozostają wierne dwuwymiarowym tradycjom gatunku. Podczas zabawy eksplorujemy więc lokacje, zbieramy przedmioty oraz walczymy z wrogami. Kierowana przez nas postać to Ezra Bridger – rebeliant, będący zarazem rycerzem Jedi. Zapewnia mu to dostęp do miecza świetlnego oraz licznych mocy, dzięki czemu możemy poradzić sobie nie tylko z hordami żołnierzy, ale nawet walczyć z różnorodnymi maszynami bojowymi, takimi jak myśliwce TIE Fighter czy mechy AT-DP. Nie zabrakło także starć z bossami.

Pomiędzy misjami wracamy do bazy, która pełni rolę drugiej płaszczyzny rozgrywki. Możemy rozbudowywać to nasze centrum dowodzenia oraz dekorować je różnorodnymi przedmiotami. Zapewnia to nie tylko bonusy podczas przygód, ale pozwala także odkrywać sekretne pomieszczenia z ciekawymi informacjami.

Star Wars Rebels: Recon Missions – to gra, której fani szukali

PLUSY:
  1. Dobrze zrealizowane, pełne akcji misje.
  2. Wymagająca wprawy, ale jednocześnie przystępna mechanika rozgrywki.
  3. Przyzwoity system sterowania.
  4. Ładnie wykonane lokacje oraz postacie, oddające klimat animowanego serialu.
MINUSY:
  1. Okazjonalne problemy z płynnością grafiki i animacji.

Star Wars Rebels: Recon Missions to gra na licencji filmowych Gwiezdnych Wojen, tym razem nawiązująca do animowanego serialu Star Wars Rebels. Akcja gry rozgrywa się na pięć lat przed wydarzeniami z Epizodu IV i pozwala graczom wcielić się w najpopularniejszych, rysunkowych bohaterów – przeżywamy więc kolejne przygody Ezry, Hery i reszty kompanii podane w formie dynamicznej platformówki. Jak się okazuje – to co może wyglądać jedynie na klasyczną „zapchajdziurę” mającą wypełnić fanom czas oczekiwania na premierę najnowszej odsłony filmowej sagi, jest w rzeczywistości jedną z najlepszych gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen na mobilne platformy. Całość została zrealizowana z rozmachem godnym marki, ale jej największą zaletą wcale nie jest zaskakująco dobra oprawa graficzna, lecz niezwykle angażująca mechanika rozgrywki.

Jako jedna z wybranych postaci przedzieramy się przez kolejne poziomy (łącznie mamy trzydzieści jeden plansz), walcząc z imperialnymi zastępami. Wykorzystując blaster, miecz świetlny oraz pojazdy, eliminujemy zalewające nas oddziały szturmowców, droidów i maszyn bojowych. Dzięki przystępnemu systemowi sterowania kontrolowanie bohaterów nie sprawia większych problemów, pozwalając tym samym wykonywać dokładnie te czynności, których wymaga od nas dana chwila.

Po udanym wykonaniu misji, przenosimy się do specjalnej bazy Rebeliantów, gdzie możemy przyjmować kolejne zlecenia oraz wybierać wyzwania, jakich się podejmiemy. Pierwsze cztery zadania Star Wars Rebels: Recon Missions możemy przetestować całkowicie za darmo. Aby odblokować dostęp do kolejnych, musimy odpowiednio zapłacić 2,99 euro (około 12 złotych) za 15 dalszych misji lub 4,99 euro (około 20 złotych), aby automatycznie otrzymać dostęp do pełnej gry i dodatkowych postaci. Układ wydaje się uczciwy, cena jak na jakość oferowanej zabawy także nienajgorsza. Jeżeli zaliczacie się więc do gwiezdnowojennych fanów – to Recon Missions powinniście się obowiązkowo zainteresować.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Star Wars Rebels: Recon Missions: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
WP