Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOS
Okładka Junk Jack X (iOS)
OkładkaJunk Jack X (iOS)

Junk Jack X iOS

Ulepszona edycja sandboxowej gry Junk Jack, będącej mobilną odpowiedzią na popularność pecetowej Terrarii. Zabawa sprowadza się do eksploracji i nieograniczonej modyfikacji generowanych proceduralnie, otwartych światów.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | sandbox | elementy RPG | 2D | kooperacja | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Junk Jack X Premiera iOS

29sierpnia2013

App Store

29sierpnia2013

producent: PixBits wydawca: PixBits Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Junk Jack X to ulepszona edycja sandboksowej gry Junk Jack, która wydana została na iOS pod koniec 2011 roku jako mobilna odpowiedź na popularność pecetowej Terrarii. Za powstanie obu wersji gry odpowiada studio PixBits, a efekt jego prac ocenić mogą posiadacze smartfonów i tabletów firmy Apple.

Pod względem rozgrywki tytuł nie odbiega w znaczącym stopniu od większości sandboksowych produkcji z gatunku world-building games, zapoczątkowanego przez kultowego Minecrafta firmy Mojang. Akcja toczy się w otwartym świecie, a głównym celem zabawy jest jego eksploracja i nieograniczona modyfikacja, wedle woli i uznania samych graczy. W grze dostępnych jest szereg wirtualnych światów, do których możemy przenosić się za pomocą specjalnych portali. Każdy ze światów generowany jest zaś proceduralnie, tak więc nie ma mowy o dwóch identycznych rozgrywkach.

Oczywiście w grze nie zabrakło również licznych elementów zręcznościowych oraz walki z przeciwnikami – zarówno wirtualnymi, jak i żywymi, gdyż w Junk Jack X dostępny jest także kooperacyjny tryb multiplayer, z opcją rozgrywki przez sieć lub w trybie lokalnym (Bluetooth/WiFi). Dla graczy preferujących bardziej tradycyjną, platformową rozgrywkę, twórcy przygotowali także jednoosobową kampanię fabularną.

W porównaniu do trójwymiarowego Minecrafta, produkcja studia PixBits zrealizowana została w dwóch wymiarach, podobnie jak wspomniana na wstępie Terraria. Tytuł oferuje rozbudowany system rzemiosła, pozwalający na wytwarzanie rozmaitych narzędzi i budowli za pomocą zbieranych podczas gry surowców i materiałów. Tu funkcjonuje on w formie tradycyjnej oraz uproszczonej, pozwalającej na wybieranie gotowych przepisów z księgi. W Junk Jack wprowadzono też pewne elementy science-fiction, co wpłynęło także na przedmioty, jakie możemy skonstruować oraz przeciwników, z którymi będziemy się mierzyć.

Twórcom iOS-owego Junk Jacka udało się połączyć najlepsze elementy konkurencyjnych produkcji, eliminując jednocześnie większość ich bolączek (takich jak nieintuicyjne sterowanie w mobilnym Minecrafcie czy konieczność celowania w mikroskopijne bloczki w Terrarii). Oprawa graficzna gry prezentuje się co najmniej równie atrakcyjnie, a przy okazji nowej edycji została ona odświeżona i wzbogacona nowymi elementami, jak lepszy system oświetlenia, unoszący się dym czy realistycznie zachowujące się ciecze (np. woda, lawa).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Junk Jack X: Odpowiednia dla każdego wieku.