Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2010, 12:15

autor: Jiker

ModNation Racers również na PSP

Redakcja serwisu GameSpot podzieliła się ze światem oficjalną zapowiedzią gry wyścigowej ModNation Racers w wersji na konsolę PSP – dotąd zaanonsowanej wyłącznie na PlayStation 3. Ujawniła przy tym kilka istotnych faktów na jej temat.

Redakcja serwisu GameSpot podzieliła się ze światem oficjalną zapowiedzią gry wyścigowej ModNation Racers w wersji na konsolę PSP – dotąd zaanonsowanej wyłącznie na PlayStation 3. Ujawniła przy tym kilka istotnych faktów na jej temat.

ModNation Racers również na PSP - ilustracja #1

ModNation Racers na PSP

Dowiedzieliśmy się zatem, że przenośną odsłonę ModNation Racers opracowuje amerykańskie studio Sony Computer Entertainment's San Diego, mogące jednakże liczyć na nieustanną pomoc ze strony firmy United Front Games, projektującej oryginał. Gra powstaje na bazie silnika graficznego użytego już w dwóch odsłonach cyklu Wipeout na PSP – Pure i Pulse – co pozwoliło twórcom na opracowanie szybkiej, a przy tym ładnej dla oka oprawy wizualnej (choć z wiadomych względów mniej efektownej niż na PS3).

Podobnie jak w przypadku edycji na dorosłe PlayStation 3, tak i przenośna wersja ModNation Racers będzie realizować główne założenia hasła „play, create, share” – czyli „baw się, twórz, dziel się” – zastosowanego wcześniej w przypadku platformówki LittleBigPlanet (dostępnej również na PSP). W grze weźmiemy zatem udział w wyścigach i turniejach przeznaczonych dla pojedynczego gracza, jak i będziemy toczyć rozgrywkę sieciową, walcząc z graczami z całego świata. Istotą będzie jednak korzystanie z rozbudowanego edytora podzielonego na trzy części: Kart Studio (projektowanie własnej maszyny), Character Studio (tworzenie bohatera) oraz Track Studio (budowanie trasy).

Bez zmian pozostawiony zostanie ponadto zręcznościowy model jazdy, a także możliwość korzystania w trakcie rozgrywki z różnych dopalaczy oraz power-upów. Kwestią, która wymaga szerszego omówienia jest ewentualna współpraca pomiędzy obiema wersjami gry – a konkretnie to, czy będzie ona w ogóle możliwa, a jeśli tak, to w jakim zakresie. Czekamy także na weryfikację daty premiery, która w obu przypadkach została ustalona na połowę bieżącego roku.

ModNation Racers również na PSP - ilustracja #2
ModNation Racers również na PSP - ilustracja #3

ModNation Racers na PlayStation 3

Na koniec przypominamy o ciągle trwających, europejskich beta-testach ModNation Racers w wersji na PlayStation 3. Firma Sony wyznaczyła początek na 21 stycznia, kwalifikując do nich 100 tysięcy graczy. Testy potrwają do 14 lutego. W ich ramach gracze rywalizują na czterech trasach utrzymanych w stylu alpejskim, a także mogą korzystać z większości funkcji opisanego edytora.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.