Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2020, 16:35

Mod do RDR2 pozwala ujeżdżać gigantyczne zwierzęta

JulioNIB stworzył kolejną modyfikację produkcji firmy Rockstar Games. Tym razem twórca wziął na warsztat Red Dead Redemption 2 i wprowadził do gry wierzchowce pokroju gigantycznych wilków, orłów oraz świni.

Mieliśmy w Red Dead Redemption 2 plagę gigantycznych koni, które straszyły graczy od premiery produkcji. Niestety, jak dotąd nie było nam dane dosiąść tych „majestatycznych” stworzeń. Na szczęście możemy się pocieszać innymi nietypowymi wierzchowcami dzięki modyfikacji Pig Rider, zgodnie z nazwą pozwalającej nam dosiąść gigantycznego wieprza.

Mod do RDR2 pozwala ujeżdżać gigantyczne zwierzęta - ilustracja #1
Nowy wierzchowiec Arthura Morgana. Robi wrażenie, ale czekamy na chomika-giganta.

To kolejne dzieło moddera znanego jako JulioNIB, który ma na swoim koncie liczne projekty w grach Rockstara. Jego najnowsza modyfikacja wciąż jest nieukończona, a dostęp do niej mają jedynie osoby wspierające go na Patreonie kwotą minimum 20 dolarów miesięcznie. Niemniej autor pochwalił się materiałami prezentującymi Pig Ridera. Oprócz tytułowej ogromnej świni mod oferuje wierzchowce pokroju niedźwiedzia oraz gigantycznych panter i wilków. W ostatniej aktualizacji doszły też orły oraz nietoperze, pozwalające na obycie podniebnej przejażdżki.

Red Dead Redemption 2 raczej nie dawało powodów do narzekań w zakresie wierzchowców. W grze mamy do wyboru 19 ras koni, odtworzonych – tak to ujmijmy – w najmniejszych szczegółach. Brak innych rodzajów zwierząt do ujeżdżania nie dziwił biorąc pod uwagę nacisk położony na realizm. Bądźmy jednak szczerzy – kto z nas nie chciałby zobaczyć Arthura Morgana z powagą dosiadającego świni wielkości nosorożca lub majestatycznie szybującego na grzbiecie orła? Być może za jakiś czas otrzymamy taką możliwość bezpłatnie. Dotychczasowe dzieła JulioNIBa (na przykład mod Iron man EndGame) często były udostępniane za darmo po ukończeniu prac i tak może być również w tym przypadku.