Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2020, 18:18

Civilization 6 otrzyma przepustkę sezonową i darmową zawartość

Studio Firaxis Games zapowiedziało przepustkę sezonową dla gry Sid Meier's Civilization VI. W ramach New Frontier Pass otrzymamy darmowe aktualizacje oraz płatne DLC z nowymi cywilizacjami.

Civilization 6 otrzyma przepustkę sezonową i darmową zawartość - ilustracja #1
Szósta Cywilizacja otrzyma kolejne dodatki.

Przez cztery lata od premiery Sid Meier’s Civilization VI zdążyło trafić na wszystkie konsole obecnej generacji i doczekało się garści dodatków. Jednak rozwój gry nie zakończy się na zeszłorocznym Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm. Zespół Firaxis Game ujawnił przepustkę sezonową New Frontier Pass. Przez cały rok mamy otrzymywać nową zawartość, w tym w ramach darmowych aktualizacji balansujących grę.

New Frontier Pass przyniesie ze sobą także sześć płatnych rozszerzeń. Każde z nich wprowadzi nową cywilizację, przywódców oraz tryb rozgrywki, jak również nowe systemy, ulepszenia, cuda świata itp. Pierwsze rozszerzenie trafi na platformy stacjonarne 21 maja, a wraz z nim powrócą Majowie oraz zadebiutuje w serii Wielka Kolumbia. Na zwiastuniue przepustki wspomniano też m.in. o trybie Apokalipsy oraz nieobecnych wcześniej zasobach. Ponadto za zakup przepustki otrzymamy (po premierze drugiego DLC) specjalny bonus w postaci dwóch pakietów postaci skupiających się wokół Teodora Roosevelta i Katarzyny Medycejskiej, które odmienią tak wygląd, jak i cechy tych przywódców. New Frontier Pass będzie kosztował 39,99 dolara (około 169 złotych).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej