Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2010, 14:25

autor: omadaha

MMO w świecie Michaela Jacksona

SEE Virtual Worlds – firma z branży elektronicznej rozrywki, ogłosiła, że pracuje nad grą z gatunku MMO poświęconą muzyce i życiu Michaela Jacksona. Produkcja zatytułowana Planet Jackson powstaje na licencji Michael Jackson Estate.

SEE Virtual Worlds – firma z branży elektronicznej rozrywki, ogłosiła, że pracuje nad grą z gatunku MMO poświęconą muzyce i życiu Michaela Jacksona. Produkcja zatytułowana Planet Jackson powstaje na licencji Michael Jackson Estate.

MMO w świecie Michaela Jacksona - ilustracja #1

Twórcy zapowiedzieli, że w grze poruszać się będziemy w świecie zaprojektowanym w oparciu o różne elementy z życia i twórczości Michaela Jacksona, w tym między innymi utwory muzyczne takie jak Smooth Criminal. Pod kątem rozgrywki Planet Michael przypominać ma typowe produkcje z gatunku MMO. Gracze otrzymają do dyspozycji rozbudowane funkcje społecznościowe, a podczas rozwiązywania zadań zamiast przemocą posługiwać się będą seriami ruchów tanecznych. Twórcy nie sprecyzowali jednak, co to dokładnie oznacza.

MMO w świecie Michaela Jacksona - ilustracja #2

Wedle zapowiedzi, uniwersum Planet Michael wykorzystywać będzie silnik Entropia Universe, który po raz pierwszy zastosowano przy produkcji MMO Planet Calypso.

MMO w świecie Michaela Jacksona - ilustracja #3

Planet Michael to kolejna produkcja związana z życiem i karierą Króla Popu, która zapowiedziana została w 2010 roku. Podczas tegorocznych targów E3 Ubisoft ogłosił bowiem, że planuje wydanie innej gry z muzykiem w roli głównej, zatytułowanej Michael Jackson: The Experience.

Dokładna data premiery Planet Michael nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że gra ukaże się w 2011 roku i będzie przeznaczona dla użytkowników od trzynastego roku życia. Fanów z pewnością ucieszy wiadomość, że twórcy odcięli się od pomysłu wprowadzenia miesięcznych opłat abonamentowych i zapowiedzieli, że ich produkcja będzie w pełni darmowa oraz wykorzystywać będzie rozbudowany system mikrotransakcji. Więcej informacji o Planet Michael znaleźć można na oficjalnej stronie produkcji.

Ostatnia aktualizacja: 2010-09-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.