Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2011, 13:15

autor: Sarge

Minecraft najlepszą grą 2011 roku według magazynu TIME

Redaktorzy magazynu TIME w obszernym artykule podsumowali 2011 rok. Wśród wielu nietypowych kategorii, pojawiła sie także lista najlepszych dziesięciu gier ostatnich dwunastu miesięcy, na której szczycie znalazł się Minecraft.

Amerykański magazyn TIME opublikował podsumowanie 2011 roku, biorąc pod uwagę wiele, często dość nietypowych kategorii. Tekst zawiera m.in. listę dziesięciu najlepszych gier ostatnich dwunastu miesięcy.

Na szczycie rankingu znalazł się Minecraft, który w grywalnej formie po raz pierwszy pojawił się jeszcze w 2009 roku, ale dopiero miesiąc temu doczekał się oficjalnej premiery pełnej wersji. Niezwykle popularna gra studia Mojang zachwyciła redaktorów przede wszystkim ogromną swobodą rozgrywki i niemal nieskończoną ilością oferowanej zabawy.

Minecraft najlepszą grą 2011 roku według magazynu TIME - ilustracja #1

Na drugim miejscu znaleźć można produkcję logiczną Portal 2, która wyprzedziła kolejne przygody Linka w The Legend of Zelda: Skyward Sword. Jeden z ostatnich wielkich hitów na Wii nie jest aż tak popularny w Polsce, ale w Stanach Zjednoczonych spotkał się z ciepłym przyjęciem. Kolejne pozycje zajmują tytuły, które także w naszym kraju w większości cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Najlepsze 10 gier 2011 roku wg. magazynu TIME:

 1. 1. Minecraft
 2. 2. Portal 2
 3. 3. The Legend of Zelda: Skyward Sword
 4. 4. Uncharted 3: Oszustwo Drake'a
 5. 5. Batman: Arkham City
 6. 6. Bastion
 7. 7. The Elder Scrolls V: Skyrim
 8. 8. Dark Souls
 9. 9. Sword & Sworcery
 10. 10. Battlefield 3

Pełny artykuł i uzasadnienie dla poszczególnych propozycji jest dostępne na oficjalnej stronie magazynu. Możecie tam znaleźć również czołowe dziesiątki filmów, seriali, reklam, zabawek, gadżetów, a nawet najbardziej i najmniej interesujących wpisów Twitterowych.

 1. Podsumowanie 2011 roku według magazynu TIME

Ostatnia aktualizacja: 2011-12-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft