Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2019, 10:25

Minecraft nadal rośnie - w grę bawi się ponad 110 mln osób miesięcznie

Firma Microsoft poinformowała, że w grę Minecraft każdego miesiąca bawi się ponad 112 mln osób. To wzrost o kilkadziesiąt milionów od zeszłego roku.

Microsoft na pewno nie żałuje kupienia w 2014 roku Minecrafta i studia Mojang za 2,5 mld dolarów. - Minecraft nadal rośnie - w grę bawi się ponad 110 mln osób miesięcznie - wiadomość - 2019-09-16
Microsoft na pewno nie żałuje kupienia w 2014 roku Minecrafta i studia Mojang za 2,5 mld dolarów.

17 maja tego roku minęło dziesięć lat od dnia, kiedy pierwsza wersja gry Minecraft zadebiutowała na forum TIGSource. Mimo dekady na karku, produkcja wcale nie straciła popularności. Wręcz przeciwnie, obecnie przeżywa swój najlepszy okres. Firma Microsoft właśnie pochwaliła się, że każdego miesiąca w Minecrafta gra ponad 112 milionów osób.

Ta liczba czyni z gry prawdziwego giganta, przebijającego nawet takie tuzy jak Roblox (100 mln użytkowników miesięcznie) czy Fortnite, w przypadku którego rekordem jest 78,3 mln. Wynik Minecrafta jest tym bardziej imponujący, że w październiku Microsoft chwalił się 91 mln aktywnych użytkowników gry miesięcznie. Taki wzrost dziesięcioletniej produkcji jest prawdziwym fenomenem. Firma Microsoft bez wątpienia nie żałuje, że w 2014 roku wydała 2,5 mld dolarów na wykupienie marki wraz ze studiem Mojang.

Sprzedaż Minecrafta przekroczyła 180 mln egzemplarzy. Ponadto w Chinach dostępna jest wersja free-to-play gry, która ma ponad 200 mln zarejestrowanych użytkowników. Warto wspomnieć, że w opublikowanym niedawno raporcie z sierpniowych wyników amerykańskiego rynku gier znalazła się informacja, że produkcja studia Mojang była drugim największym bestsellerem miesiąca pod względem przychodów, dając się wyprzedzić jedynie najnowszej odsłonie cyklu Madden NFL.

Przypomnijmy, że pełna wersja gry zadebiutowała na PC w listopadzie 2011 roku. Również w 2011 r. doczekaliśmy się wydań mobilnych na systemy iOS i Android. W 2012 roku do zabawy dołączyli posiadacze Xboksów 360, a w 2013 użytkownicy PlayStation 4. Kolejny rok przyniósł premiery na Xboksie One, PlayStation Vita, PlayStation 4 i Windows Phone. W 2015 r. doczekaliśmy się wersji na Windows 10 i Wii U, a w 2016 roku na Apple TV i Amazon Fire TV. Natomiast w 2017 roku do sprzedaży trafiły edycje na Nintendo Switch i Nintendo 3DS. Warto na koniec wspomnieć, że od niedawna w pierwotną wersję gry, nazwaną Minecraft Classic, można za darmo grać w przeglądarce.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta