Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2019, 10:45

Roblox ma ponad 100 mln aktywnych graczy miesięcznie

Roblox, czyli wirtualny i darmowy plac zabaw, przekroczył granicę 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Twórcy pochwalili się wynikiem za pośrednictwem notki prasowej. Co na to konkurencja w postaci Minercafta?

W tej grze możecie być każdym. Trochę jak w życiu. - Roblox ma ponad 100 mln aktywnych graczy miesięcznie - wiadomość - 2019-08-03
W tej grze możecie być każdym. Trochę jak w życiu.

Każdy z Was zapewne słyszał o Minecrafcie. Popularność tego tytułu jest niepodważalna i dotarła zdecydowanie dalej, niż tylko do graczy komputerowych. A czy pamiętacie o grze Roblox? To tytuł o trzy lata starszy (bo wydany w sierpniu 2006 roku) od produkcji studia Mojang AB. Jednak nie mniej popularny. Zgodnie z najnowszą informacją prasową, Roblox przekroczył granicę 100 milionów aktywnych graczy miesięcznie. To wynik, który przebija nawet Minecrafta, który pod koniec zeszłego roku mógł pochwalić się 91 milionami aktywnych kont.

Roblox to darmowa platforma dostępna na PC, Androdzie, iOS oraz Xboksie One, umożliwiająca tworzenie własnych gier i scenariuszy. Z całą pewnością możemy nazwać ją wirtualnym placem zabaw. Osiągnięcie 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie postanowiono uczcić wydając ekskluzywne i limitowane przedmioty (oczywiście wirtualne) dla graczy, które można otrzymać za darmo. Refleksją na temat rozwoju gry podzielił się szef Roblox Corporation, David Baszucki:

Roblox zaczynał od zaledwie 100 graczy i garstki twórców, wzajemnie się inspirujących, tworząc przestrzeń dla kreatywności, współpracy i wyobraźni, która nieustannie rośnie.

Roblox jak na razie wygrywa z Minecraftem bitwę o aktywnych graczy. Nie oznacza to oczywiście, że ten drugi ma zamiar złożyć broń. Obie platformy biją rekordy popularności w serwisach typu Twitch czy YouTube. Bardzo możliwe, że niebawem to Minecraft wyjdzie na prowadzenie W tym momencie warto również przypomnieć pewne „dzieło”, które pośrednio mogło przyczynić się do nieustającej popularności Robloxa. Uwaga, tutaj kończy się sekcja „gry wideo” a rozpoczyna się rozległy i nieprzewidywalny dział „Kanye West”.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Roblox
  2. Nie tylko Minecraft - darmowe i płatne gry, które mogą go zastąpić