Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2019, 09:56

Civilization 6 może otrzymać trzeci duży dodatek

Dzięki ankiecie udostępnionej przez studio Firaxis Games dowiedzieliśmy się, że studio rozważa opracowanie trzeciego dużego dodatku do turowej strategii Sid Meier's Civilization VI.

Wiele wskazuje na to, że studio Firaxis nie skończyło jeszcze z rozwijaniem Sid Meier’s Civilization VI. - Civilization 6 może otrzymać trzeci duży dodatek - wiadomość - 2019-08-03
Wiele wskazuje na to, że studio Firaxis nie skończyło jeszcze z rozwijaniem Sid Meier’s Civilization VI.
CIVILIZATION VI W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Firaxis Games
  2. Wydawca: 2K Games
  3. Gatunek: turowa strategia
  4. Platforma: PC, iOS, Switch
  5. Data premiery: 21 października 2019 r.

Fani Cywilizacji przyzwyczaili się, że do gier z tego cyklu ukazują się tylko dwa duże dodatki. Spodziewaliśmy się, że podobnie będzie w przypadku Sid Meier's Civilization VI, ale okazuje się, że gra może otrzymać trzecie rozszerzenie.

Źródłem tych doniesień jest nowa ankieta przeznaczona dla fanów serii. Część z zawartych w niej pytań dotyczy dalszego rozwoju gry, gdzie można wybrać między darmowymi aktualizacjami, małymi DLC i dużym dodatkiem oraz ich zawartością. Studio Firaxis próbuje również poznać opinie graczy odnośnie tego, co chcieliby zobaczyć w przyszłych rozszerzeniach.

Ankieta sugeruje, że twórcy zamierzają rozwijać grę jeszcze przez długi czas. Oczywiście, nie wiadomo, jaką formę to przyjmie, ale sądzimy, że kolejne duże rozszerzenie jest bardzo prawdopodobne. Kilka miesięcy temu firma Take-Two Interactive pochwaliła się bowiem, że wydane w lutym tego roku Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm jest najlepiej zarabiającym dodatkiem w historii marki Cywilizacja. Zapotrzebowanie na tego typu projekty jest więc duże.

Przypomnijmy, że Sid Meier's Civilization VI ukazało się w październiku 2016 roku na pecety. W kolejnych latach produkcja została przeniesiona na mobilny system iOS oraz konsolę Nintendo Switch. W 2018 r. wydano pierwszy duży dodatek w postaci Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall.

Pomimo prawie trzech lat na karku Sid Meier's Civilization VI nadal cieszy się dużą popularnością. Według serwisu Steam Charts wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w „szóstkę” na platformie firmy Valve bawiło się ponad 27 tys. osób jednocześnie.

  1. Oficjalna strona serii Sid Meier's Civilization
  2. Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry