Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2019, 20:01

autor: Vergil

Minecraft Classic w przeglądarce

Minecraft obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny. Z tej okazji studio Mojang udostępniło przeglądarkową edycję klasycznej wersji tej produkcji. Gracze mogą bawić się w niej samotnie lub zaprosić do rozgrywki dziewięciu towarzyszy.

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami obchodów dziesiątych urodzin gry Minecraft, deweloperzy ze studia Mojang zrobili graczom niespodziankę i udostępnili przeglądarkową wersję „klasycznego” wcielenia tej produkcji. Dzięki temu każdy, kto nie rozumie fenomenu Minecrafta bądź do tej pory nie miał z nim styczności, ma okazję do nadrobienia zaległości w prosty i szybki sposób, a kto wie – może nawet do rewizji swoich poglądów?

Minecrafta Classic, bo takie miano nosi owa pozycja, znajdziecie pod tym adresem. Po kliknięciu w link wystarczy wpisać swoją nazwę użytkownika i nacisnąć przycisk „Start”, by rozpocząć zabawę. Co więcej, do rozgrywki można zaprosić maksymalnie dziewięciu towarzyszy – by tego dokonać, należy wysłać im link wygenerowany w znajdującym się powyżej polu tekstowym.

Kiedyś to był Minecraft, teraz to już nie ma Minecrafta. - Minecraft Classic w przeglądarce - wiadomość - 2019-05-07
Kiedyś to był Minecraft, teraz to już nie ma Minecrafta.

Warto odnotować, że nasze możliwości w opisywanej wersji gry są ograniczone; dość powiedzieć, że autorzy oddają nam do dyspozycji trzydzieści dwa rodzaje bloków, z których możemy budować rozmaite obiekty. Poza tym znalazł się tutaj klasyczny interfejs, a nawet... oryginalne bugi. Krótko mówiąc – wszystko zostało takie, jakim stworzył je Markus „Notch” Persson.

A skoro o Notchu mowa, warto przypomnieć, że twórca Minecrafta, a także założyciel studia Mojang, nie został zaproszony na obchody dziesiątych urodzin swojego dzieła, które odbędą się 17 maja w siedzibie autorów (w ich trakcie deweloperzy mają podsumować historię projektu i zaprezentować fanom plany jego rozwoju). Wcześniej natomiast usunięto wzmiankę na jego temat z menu głównego. Powodem takiego stanu rzeczy są jego kontrowersyjne poglądy – jest on posądzany między innymi o rasizm i homofobię.

  1. Minecraft Classic w przeglądarce
  2. Oficjalna strona internetowa gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry