Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2019, 20:51

autor: Vergil

Plotka: GTA 6 z trzema miastami? Ukryta wiadomość od pracownika Rockstar Games

Plotki na temat Grand Theft Auto VI zaczynają coraz częściej wychodzić na światło dzienne. Dzisiaj mamy dla Was ukrytą wiadomość od rzekomego pracownika Rockstar Games, który twierdzi, że w omawianej produkcji odwiedzimy trzy miasta – w tym kultowe Vice City.

Grand Theft Auto VI obecnie funkcjonuje wyłącznie w sferze plotek i spekulacji, choć istnieje duża szansa, że po tym, jak prace nad Red Dead Redemption 2 dobiegły końca, to właśnie na tym projekcie studio Rockstar Games koncentruje swoje wysiłki. Możliwe więc, że plotki mają jakieś pokrycie w rzeczywistości.

Dlaczego o tym wspominamy? Ano dlatego, że za sprawą anonimowej osoby, która legitymuje się jako pracownik firmy piastujący stanowisko QA Testera, światło dzienne ujrzały nowe nieoficjalne doniesienia. Ów „donosiciel” opisał pod koniec kwietnia swoich (podobno) pracodawców na łamach serwisu Glassdoor, „przemycając” rzekome informacje dotyczące gry przy użyciu wariacji na temat tak zwanego akrostychu – pierwsze litery ostatniego akapitu jego recenzji tworzą komunikat o treści:

GTA 6 LS VC LC

Z powyższej wiadomości wynika, że w Grand Theft Auto VI znajdą się trzy miasta, czyli Los Santos, Vice City oraz Liberty City. Co ciekawe, ta informacja pokrywa się z doniesieniami sprzed tygodnia, zgodnie z którymi w nowej grze Rockstara ma się pojawić „kilka dużych miast”, z kolei gracz wcieli się w bohatera, który zacznie wspinać się po szczeblach kryminalnej kariery w Liberty City, a wycieczkę na „podziemny” szczyt zakończy w Vice City.

Obecnie najlepszym sposobem, by odwiedzić rozświetlone neonami Vice City, jest zagranie w… zgadliście – GTA: Vice City. - Plotka: GTA 6 z trzema miastami? Ukryta wiadomość od pracownika Rockstar Games - wiadomość - 2019-05-07
Obecnie najlepszym sposobem, by odwiedzić rozświetlone neonami Vice City, jest zagranie w… zgadliście – GTA: Vice City.

Należy jednak zauważyć, że w serwisie Glassdoor w zasadzie każdy może założyć konto i opublikować podobną wiadomość, wobec czego dopóki Rockstar Games nie puści pary z ust, należy patrzeć na tę informację z dużym przymrużeniem oka. O tym, czy to tylko marzenia jednego z fanów, czy faktycznie przeciek, przekonamy się zapewne… cóż, nie wiadomo kiedy, bo kto jak kto, ale akurat „gwiazdy rocka” nie spieszą się z ujawnianiem konkretów na temat swoich dzieł.

Przyznajcie jednak, czy nie wydaje Wam się, że lepszej okazji na powrót do Vice City, niż w przypadku GTA VI, Rockstar Games raczej mieć już nie będzie? Bo wiecie, rzymską „szóstkę” można świetnie wkomponować w nazwę miasta… „piątkę” niby też można było, ale nie zagłębiajmy się aż tak w szczegóły….

  1. Oficjalna strona internetowa studia Rockstar Games