Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2019, 19:26

Twórca Minecrafta wykluczony z obchodów 10-lecia swojej produkcji

Markus „Notch” Persson – twórca kultowego Minecrafta - nie weźmie udziału w obchodach dziesięciolecia swojego dzieła. O fakcie poinformował rzecznik prasowy Microsoftu. Decyzja została podyktowana kontrowersyjnymi poglądami Szweda.

Markus „Notch” Persson nie weźmie udziału w obchodach dziesięciolecia Minecrafta. - Twórca Minecrafta wykluczony z obchodów 10-lecia swojej produkcji - wiadomość - 2019-04-30
Markus „Notch” Persson nie weźmie udziału w obchodach dziesięciolecia Minecrafta.

Miesiąc temu pisaliśmy o aktualizacji Minecrafta, która usunęła z puli wyświetlanych w menu głównym napisów wzmiankę o założycielu studia Mojang oraz twórcy produkcji – Markusie „Notchu” Perssonie. Komentarz, jakiego udzielił rzecznik prasowy Microsoftu serwisowi Variety, pokazuje, że amerykański gigant kontynuuje politykę odcinania się od szwedzkiego milionera i jego kontrowersyjnych poglądów. Ojciec jednej z najlepiej sprzedających się gier w historii nie weźmie udziału w obchodach dziesięciolecia swojego dziecka.

Twórca Minecrafta, Marcus „Notch” Persson, który odsprzedał tytuł firmie Microsoft za 2,5 miliarda dolarów w 2014 roku, nie będzie częścią obchodów dziesięciolecia gry z powodu jego „komentarzy i opinii”.

Jego poglądy nie odzwierciedlają stanowiska Microsoftu lub Mojang i nie są reprezentatywne dla Minecrafta.

Powyższe zdania pokazują, że Microsoft za wszelką cenę stara odciąć się od Perssona. Oznacza to, że nie będzie on uczestniczył w zaplanowanym na 17 maja w siedzibie Mojang wydarzeniu, które podsumować ma historię Minecrafta oraz przedstawić plany na jego dalszy rozwój. Zważywszy na fakt, że grupą docelową gry są głównie dzieci, nie ma się czemu dziwić. Notch słynie z zamiłowania do teorii spiskowych. Jest również posądzany o rasizm i homofobię.

Warto przypomnieć, że Minecraft to wielka piaskownica, w której gracze mają niemal nieograniczone możliwości konstruowania. Produkcja zadebiutowała w maju 2009 roku, stając się jednym z najpopularniejszych tytułów wszech czasów.