Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2014, 10:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Minecraft na PC sprzedany w 16 milionach egzemplarzy

Studio Mojang sprzedało do tej pory ponad 16 milionów egzemplarzy pecetowej wersji Minecrafta. Tytuł nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a biorąc pod uwagę wszystkie dostępne edycje, liczba ta przekroczyła 54 miliony.

Z informacji przedstawionej na oficjalnej stronie internetowej gry Minecraft wynika, że pecetowa wersja produkcji studia Mojang sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 16 milionów egzemplarzy. Widnieje tam na bieżąco aktualizowany licznik, który w chwili pisania tej wiadomości informuje o 16 031 185 zakupionych edycji na PC i Maca. Na początku lutego liczba ta przekraczała 14 milionów, a więc przez pięć ostatnich miesięcy wyprzedano kolejne dwa miliony egzemplarzy. Pecetowy Minecraft w wersji alfa pojawił się w cyfrowej dystrybucji w 2010 roku, co oznacza, że nawet kilka lat później utrzymuje się duże zainteresowanie tym tytułem. Należy dodać, że kilkanaście dni temu łączna sprzedaż dwóch konsolowych edycji (Xbox 360 i PlayStation 3) przegoniła wynik osiągnięty na PC.

Minecraft oferuje praktycznie nieograniczoną swobodę w kreowaniu wirtualnego świata

W czerwcu ujawniono również, że wszystkie dostępne wersje Minecrafta (PC, Xbox 360, PlayStation 3 oraz platformy mobilne z systemami iOS lub Android) rozeszły się w liczbie niemal 54 milionów egzemplarzy. Do tej pory ten próg z całą pewnością został przekroczony i rezultat będzie nieustannie poprawiany. W sierpniu ukażą się przecież edycje na Xboksa One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita, co zapewni jeszcze większą popularność Minecraftowi.

Minecraft to prawdziwy fenomen i jedna z najbardziej popularnych gier niezależnych ostatnich lat. Produkt osiągnął wielki sukces mimo archaicznej oprawy graficznej. W dużym stopniu pomogła w tym duża dowolność w kreowaniu wirtualnego uniwersum przez graczy. Zostajemy wrzuceni do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z prostych sześcianów i możemy tak naprawdę zrobić wszystko, co nam się podoba.