Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2024, 12:01

Mimo porażki, The Callisto Protocol otrzyma spin-off. Będzie to zupełnie inna gra, twórcy obrali nieprzewidywalny kierunek

Striking Distance Studios tworzy nową grę osadzoną w świecie The Callisto Protocol. Nie jest to jednak kontynuacja survival horroru z 2022 roku, ale pełna akcji produkcja o roboczym tytule Project Birdseye.

Źródło fot. Striking Distance Studios.
i

Znane z gry The Callisto Protocol Striking Distance Studios zapowiedziało nową produkcję. Twórcy udostępnili w sieci pierwszy zwiastun dzieła o roboczym tytule Project Birdseye. Nie będzie to kontynuacja survival horroru z 2022 roku, ale gra typu roguelike, stawiająca na dynamiczną akcję oraz refleks.

W Project Birdseye przeniesiemy się do znanego z The Callisto Protocol więzienia Black Iron i wcielimy w jednego z jego strażników. Następnie staniemy w szranki z potworami, które opanowały kompleks, robiąc użytek z broni palnych (w tym strzelby czy karabinu szturmowego) oraz oręża do walki wręcz.

  • W grze nie zabraknie ulepszania postaci, wymiany zbroi oraz starć z bossami. Sądząc po pierwszym zwiastunie, śmierć bohatera będzie częstym wydarzeniem. Całość utrzymana jest w komiksowej stylistyce.
  • Twórcy przedstawili grę jako mniejszy projekt, który wykiełkował w głowach niektórych członków zespołu podczas prac nad DLC oraz łatkami do The Callisto Protocol. Głównym założeniem tytułu jest rozgrywka łatwa do przyswojenia, ale wymagająca wysiłku do osiągnięcia mistrzostwa.
  • Producenci z Striking Distance Studios liczą na odzew społeczności, który pomoże im nadać dziełu odpowiedni kierunek. Pod zwiastunem udostępnionym na YouTube oraz wątkiem rozpoczętym przez twórców w serwisie Reddit nie brakuje komentarzy. Co prawda większość z nich to prośby o kontynuację The Callisto Protocol, ale pojawiają się też ciepłe słowa o Project Birdseye.

Wygląda na to, że finansowa porażka bezpośredniego rywala remake’u gry Dead Space oraz pożegnanie części zespołu nie odstraszyły studia od prac nad kolejnymi tytułami. Jak podkreślili twórcy, Project Birdseye ma „rozciągnąć ich kreatywne mięśnie” przed wydaniem kolejnej produkcji AAA. Niewykluczone, że The Callisto Protocol 2 jest więc w planach.

  1. Oficjalna strona Striking Distance Studios

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W GRYOnline.pl związany z Newsroomem. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasję przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Nie przepada za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPGi (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając Newsroom w weekendy, dzięki czemu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej