Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2023, 17:35

autor: Zuzanna Domeradzka

PS Plus na październik to m.in. głośny horror sprzed niecałego roku [Aktualizacja]

W przyszłym miesiącu abonenci PS Plus Essential najpewniej znów będą mogli odebrać trzy gry. Według wiarygodnego przecieku jedną z nich ma być horror od twórców Dead Space, The Callisto Protocol.

Źródło fot. Krafton
i

Aktualizacja

Oferta PS Plus Essential na październik została oficjalnie ogłoszona. Przeciek się potwierdził. Od 3 października do 6 listopada abonenci będą mogli odebrać następujące trzy gry:

  1. The Callisto Protocol
  2. Farming Simulator 22
  3. Weird West

Oryginalna wiadomość (26 września)

Prawdopodobnie poznaliśmy część gier, które w październiku trafią do abonamentu PlayStation Plus Essential (a także Extra i Premium). Subskrybenci mają otrzymać dostęp do horroru The Callisto Protocol oraz Farming Simulatora 22. Te dwa tytuły będzie można odebrać od 3 października do 7 listopada.

Źródłem tych rewelacji jest znany informator billbil-kun, którego doniesienia wielokrotnie się sprawdzały. Jak twierdzi, w październiku oprócz The Callisto Protocol i FS 22 do PS Plus Essential trafi jeszcze jednak gra. Będziemy musieli jednak poczekać, aż Sony oficjalnie ujawni ten tytuł, a przy tym potwierdzi powyższe informacje. Prawdopodobnie stanie się to jutro po południu.

The Callisto Protocol to całkiem świeży survival horror, który wyszedł w grudniu zeszłego roku. Gracz wciela się w Jacoba Lee, który musi walczyć o przetrwanie w zakładzie karnym znajdującym się na księżycu Jowisza, Kallisto. Inni więźniowie zmieniają się w przerażające, żądne krwi bestie, przed którymi trzeba uciekać lub walczyć za pomocą różnych umiejętności i broni.

Nad grą pracowali twórcy Dead Space, ale mimo to tytuł został średnio przyjęty. The Callisto Protocol w wersji na konsolę PS5 ma średnią ocen 69% z prawie 100 recenzji krytyków zebranych w serwisie Metacritic. Ponadto gra na PC-tach mierzyła się z dużymi problemami wydajnościowymi na premierę.

Druga produkcja, jaka ma trafić wkrótce do PS Plus Essential, czyli Farming Simulator 22, to znacznie spokojniejszy i bardziej sielski tytuł. Zadaniem gracza jest prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego, a więc uprawianie ziemi i hodowanie zwierząt. W serwisie Metacritic FS 22 ma 75% pozytywnych recenzji (w wersji na PS5).

Przypomnijmy, że do 2 października abonenci PS Plus Essential mogą odebrać trzy gry, mianowicie Saints Row, Generation Zero oraz Black Desert Online.

  1. Callisto Protocol – recenzja. Gra, w której bawi... bałem się świetnie!
  2. PlayStation Plus – oficjalna strona