Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2023, 18:54

autor: Adrian Werner

Nowe przesłanki o bliskim pokazie gier Microsoftu [Aktualizacja: jest data]

W sieci pojawiły się kolejne plotki sugerujące rychłą prezentację gier Microsoftu. Wśród tych świeżych spekulacji znalazły się także doniesienia na temat formatu pokazu.

Źródło fot. Microsoft
i

Aktualizacja (9 stycznia)

Jez Corden z Windows Central dotarł do nowych informacji o pokazie (wciąż niepotwierdzonych). Wydarzenie miałoby się odbyć 25 stycznia i nosić nazwę Developer_Direct, a zaoferowałoby nam głębszy wgląd głównie w trzy gry: Redfall, Forza Motorsport i Minecraft Legends.

Oryginalna wiadomość (7 stycznia)

Coraz bardziej prawdopodobne stają się spekulacje, według których niedługo odbędzie się pokaz firmy Microsoft poświęcony nadchodzącym grom koncernu. Od kilku tygodni pojawiają się plotki na ten temat, a najnowsze sugerują, jak będzie wyglądał format tego wydarzenia.

  1. Źródłem jest zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany w kwestiach związanych z Microsoftem dziennikarz Jez Corden z serwisu Windows Central.
  2. Według Cordena fani Xboksa nie będą musieli długo czekać na to wydarzenie.
  3. Twierdzi on również, że pokaz będzie miał format bardziej podobny do Nintendo Direct, zamiast wielkiej prezentacji wprost z E3. Innymi słowy, nie powinniśmy spodziewać się wielogodzinnej imprezy z publicznością. Zamiast tego otrzymamy raczej transmisję, która skoncentruje się wyłącznie na pokazywaniu gier.

Przypomnijmy, że według wcześniejszych plotek, podczas pokazu ma zostać ujawniona nowa gra japońskiego studia Tango Gameworks (autorów Ghostwire: Tokyo oraz serii The Evil Within). Nie będzie to wielka produkcja AAA. Zamiast tego mamy otrzymać mniejszy i bardziej eksperymentalny projekt, w stylu Pentiment zespołu Obsidian Entertainment.

Spodziewamy się, że Microsoft pokaże także Redfall oraz Starfield i ujawni ich dokładne daty premiery. Nie powinno również zabraknąć drugiego rozszerzenia do Forzy Horizon 5 (jego premiera jest planowana na początek 2023 r.) oraz Forzy Motorsport. Te pozycje wydają się być pewniakami, ale liczymy również na świeże materiały z Senua's Saga: Hellblade II, Contraband, Avowed, Minecraft: Legends, Ara: History Untold oraz State of Decay 3. Nie obrazilibyśmy się także za aktualizacje w kwestii bardziej odległych projektów, takich jak Everwild, Perfect Dark czy The Outer Worlds 2.

Microsoft bardzo potrzebuje tego pokazu, gdyż 2022 r. okazał się mocno rozczarowujący w kwestii gier od giganta z Redmond. Firma wydała w minionym roku tylko dwie małe produkcje w postaci As Dusk Falls oraz Pentiment, jak również wersję 1.0 Grounded, które trafiło do wczesnego dostępu w 2020 roku. Fanów mocno rozczarowała również nieobecność Microsoftu na pokazie The Game Awards 2022.

  1. Xbox – strona oficjalna

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!